El. MŚ 2018: Islandczycy zmrozili Turkom krew w żyłach

Islandia pokonała na wyjeździe Turcję 3:0 i tym samym wyeliminowała rywali z walki o mundial w Rosji, a sama objęła prowadzenie w grupie I. W grze pozostają jeszcze trzy zespoły: Islandia, Chorwacja oraz Ukraina.

Wynik meczu Turcja - Islandia otworzył w 32. minucie Johann Gudmundsson. Zawodnikowi Burley z płaskim podaniem z lewej strony pola karnego asystował zawodnik Reading Jon Dadi Bodvarsson. Gudmundsson dostawił stopę, co sprawiło mu jednak sporo trudności, bo pozycja nie należała do najłatwiejszych.

Drugą bramkę dla Islandczyków zdobył Birkir Bjarnason z Aston Villi, a asystował mu tak jak Gudmundssonowi - Bodvarsson. Były skrzydłowy FC Basel atomowym strzałem z pięciu metrów nie dał tureckiemu bramkarzowi żadnych szans.

Pięć minut po przerwie na 3:0 podwyższył Kari Arnason, któremu mocnym podaniem głową asystował Aron Gunnarsson. Zawodnik szkockiego Aberdeen wpakował piłkę do bramki dosłownie z pół metra. Wynik do końca już się nie zmienił. Sędzią meczu był Polak Szymon Marciniak.

Turcja - Islandia 0:3 (0:2)

Bramki: Gudmundsson 32, Bjarnason 39, Arnason 50.

Turcja: Babacan - Erkin, Soyuncu, Topal, Ayhan - Belozoglu (78. Malli), Sahin (46. Tufan) - Turan (60. Mor), Oyzakup, Tosun - Yilmaz.

Islandia: Halldorsson - Magnusson, R. Sigurdsson, Arnason, Saevarsson - Bjarnason, G. Sigurdsson, Gunnarsson (65. Ignason), Gudmundsson (82. A. Skulason) - Bodvarsson, Finnbogason (78. O. Skulason).