El. MŚ 2018: Izrael wymęczył zwycięstwo z Liechtensteinem

Izrael przerwał fatalną serię czterech porażek z rzędu w eliminacjach mistrzostw świata 2018. W piątek pokonał na wyjeździe Liechtenstein 1:0.

Mecz Liechtenstein – Izrael nie wzbudzał większych emocji. Pierwsza z tych drużyn poniosła do tej pory same porażki, natomiast druga już dawno straciła szanse na wyjście z grupy.

W 22. minucie goście otworzyli wynik. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Tomera Hemeda, Peter Jehle odbił piłkę przed siebie. Błyskawicznie doskoczył do niej Eytan Tibi, strzelając swojego pierwszego gola w 33 występie w drużynie narodowej.

Goście mieli dużą przewagę, lecz mimo tego nie zdołali podwyższyć prowadzenia. Tak skromne zwycięstwo z Liechtensteinem było jednak o tyle cenne, że zakończyło fatalną passę Izraela... Czterech porażek z rzędu w eliminacjach MŚ 2018.

Dla Liechtensteinu była to trzynasta porażka z rzędu w eliminacjach.

Liechtenstein - Izrael 0:1 (0:1)

Bramka: Tibi 22

Liechtenstein: Peter Jehle - Sandro Wolfinger, Andreas Malin (89. Philipp Ospelt), Daniel Kaufmann (51. Daniel Brandle), Max Goppel - Nicolas Hasler, Martin Buchel, Michele Polverino, Marcel Buchel, Franz Burgmeier - Philippe Erne (72. Seyhan Yildiz)

Izrael: Ariel Harush - David Keltjens, Eytan Tibi, Tal Ben Haim, Ofir Davidzada - Bibras Natcho, Maor Melikson (78. Yossi Benayoun), Marwan Kabha - Lior Refaelov (63. Daniel Einbinder), Tomer Hemed, Eliran Atar (68. Omri Ben Harush)