El. MŚ 2018: Sensacyjny remis Włochów z Macedonią

W pierwszym meczu z Macedonią Włosi też się męczyli, ale jednak wygrali. Tym razem nie mieli tyle szczęścia - w Turynie padł remis 1:1. Dzięki temu rozstrzygnięciu Hiszpanie awansowali na mundial, a Włosi zajęli w grupie G drugie miejsce.

Wynik meczu Włochy - Macedonia otworzył pięć minut przed przerwą strzałem na pustą bramkę Giorgio Chiellini, który zawędrował tam z własnego pola karnego. Dogrywał mu z lewej strony szesnastki Ciro Immobile.

W 77. minucie sensacyjne wyrównanie Macedończykom dał Aleksandar Trajkovski, którego w uliczkę wypuścił Goran Pandev. Zawodnik włoskiego Palermo wpadł w pole karne i z ostrego konta nie dał Gianluigiemu Buffonowi najmniejszych szans.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Warto dodać, że Buffon rozgrywał z Macedonią swój 172 mecz w kadrze, co jest absolutnym rekordem jeśli idzie o europejską piłkę reprezentacyjną.

Włochy - Macedonia 1:1 (1:0)

Bramki: Chiellini 40 - Trajkovski 77.

Włochy: Buffon - Chiellini, Bonucci, Barzagli (46. Rugani) - Darmian, Gagliardini (75. Cristante), Parolo, Zappacosta - Insigne, Immobile, Verdi (64. Bernardeschi).

Macedonia: Dimitrievski - Velkoski (75. Zajkov), Musliu, Ristovski - Alioski, Bardi, Spirovski, Radeski - Hasani (64. Trajkovski), Nestorovski, Pandev (80. Trickovski).