LM piłkarek ręcznych: Porażka Vistalu Gdynia

Piłka ręczna

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przegrały w duńskim Naestved z Nykoebing Falster Handboldklub 21:27 (10:14) w pierwszym meczu grupy A Ligi Mistrzyń. W grupie tej występują także drużyny CSM Bukareszt i RK Krim Mercator Lublana.

Polki dotrzymywały kroku rywalkom do 27. minuty, kiedy przegrywały tylko 10:11. Jednak w końcówce pierwszej połowy po serii błędów i niecelnych rzutów straty wzrosły do 10:14.

Po przerwie Dunki stopniowo powiększały przewagę, a w 48. min prowadziły już 22:15. Podopieczne Agnieszki Truszyńskiej ambitnie próbowały zmniejszyć rozmiary porażki, ale zespół gospodarzy nie pozwalał na wiele.

NHK - Nykoebing Falster Handboldklub - Vistal Gdynia 27:21 (14:10)

Vistal: Małgorzata Gapska, Weronika Kordowiecka - Aleksandra Zych 7, Martyna Borysławska 7, Katarzyna Janiszewska 2, Aneta Łabuda 2, Alicja Pękala 1, Joanna Szarawaga 1, Patrycja Kulwińska 1, Oliwia Kamińska, Magdalena Stanulewicz, Joanna Kozłowska, Kinga Gutkowska, Natalia Kowalczyk, Patricia Matieli Machado, Jagoda Błaszkowska.

Najwięcej bramek dla Nykoebing: Johanna Westberg 8, Laerke Nolsoe Pedersen 6, Angelica Wallen 5, Ayaka Ikehara 4.