NBA: Zwycięstwo Wizards, sześć punktów Gortata

Koszykarze Washington Wizards pokonali u siebie rywala z ligi NBA New York Knicks 104:100 w przedsezonowym meczu. W barwach gospodarzy przez 23 minuty grał Marcin Gortat, który zdobył sześć punktów oraz miał pięć zbiórek i trzy asysty.

Drużyna z Waszyngtonu rozegrała drugie przedsezonowe spotkanie, ale pierwsze z rywalem z NBA. Wcześniej wygrali z chińskim Guangzhou Long-Lions 126:96.

W ekipie "Czarodziejów" brylował w piątek John Wall, którego zabrakło w składzie w poprzednim meczu. W trakcie 23 minut spędzonych na parkiecie zdobył 19 pkt i miał sześć asyst.

Gortat trafił trzy z sześciu rzutów z gry. Jego statystyki uzupełni jeden blok, dwie straty i cztery faule.

Przed Wizards jeszcze trzy sparingi. W niedzielę zmierzą się z Cleveland Cavaliers. Sezon zasadniczy w NBA rozpoczną 18 października pojedynkiem z Philadephia 76ers.