El. ME U-21: Polska pokonała Litwę. Gole rezerwowych

Reprezentacja Polski U-21 odniosła drugie zwycięstwo w eliminacjach mistrzostw Europy 2019. Tym razem pokonała Litwę 2:0. W rolach głównych wystąpili rezerwowi Paweł Tomczyk i Konrad Michalak.

Podopieczni Czesława Michniewicza przed wtorkowym meczem mieli na koncie cztery punkty. Pokonali Gruzję 3:0 i zremisowali z Finlandią 3:3.

W porównaniu do tego ostatniego spotkania, selekcjoner Biało-Czerwonych dokonał trzech zmian w podstawowej jedenastce. Miejsce w składzie stracili Bartłomiej Drągowski, Jan Bednarek i Sebastian Szymański, którego wyeliminowała kontuzja. Szansę dostali Tomasz Loska, Patryk Dziczek i Karol Świderski. Michniewicz zmienił także taktykę z 1-3-5-2 na 1-4-3-1-2.

Pierwsza połowa nie była zbyt porywającym widowiskiem. O wiele ciekawiej było po przerwie. Kto wie, jak potoczyłby się mecz, gdyby sędzia podyktował karnego dla gospodarzy. W 55. minucie po wejściu Dziczka w polu karnym Loski upadł bowiem Justas Lasickas. Gwizdek arbitra milczał, chociaż goście mieli podstawy, by domagać się "jedenastki".

Michniewicz miał nosa, wprowadzając na boisko Tomczyka i Michalaka. Już w spotkaniu z Finlandią obaj pokazali się z bardzo dobrej strony po wejściu z ławki rezerwowych. Tym razem było podobnie. Obaj wpisali się na listę strzelców, dzięki czemu Biało-Czerwoni wygrali 2:0.

Litwini kończyli to spotkanie w dziesiątkę. W 86. minucie czerwoną kartkę obejrzał Domantas Antanavicius, który brutalnym wślizgiem zaatakował Jakuba Piotrowskiego.

Litwa - Polska 0:2 (0:0)

Bramki: Tomczyk 62, Michalak 80

Litwa: Edvinas Gertmonas - Domantas Antanavičius, Rimvydas Sadauskas (63. Sigitas Olberkis), Ričardas Šveikauskas, Dominykas Barauskas - Eligijus Jankauskas (78. Edgaras Dubickas), Domantas Šimkus, Skirmantas Rakauskas, Edvinas Kloniūnas (71. Daniel Romanovskij), Justas Lasickas - Ernestas Mickevičius

Polska: Tomasz Loska - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Paweł Bochniewicz, Robert Gumny - Jakub Piotrowski, Patryk Dziczek, Bartosz Kapustka (73. Konrad Michalak), Szymon Żurkowski (88. David Kopacz) - Dawid Kownacki, Karol Świderski (60. Paweł Tomczyk)

Żółte kartki: Mickevičius - Kownacki, Żurkowski, Dziczek

Czerwona kartka: Antanavičius (86, za brutalny faul)