Liga Mistrzów FIBA: Double-double Kuliga, porażka Banvitu po 3 dogrywkach

Damian Kulig zdobył 19 punktów i miał 13 zbiórek dla Banvitu Bandirma w wyjazdowym meczu 1. kolejki grupy C Ligi Mistrzów FIBA z Umaną Reyer Wenecja, który jego drużyna przegrała 101:108 po 3 dogrywkach. Polak był najlepszym koszykarzem tureckiego zespołu.

Kulig rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Na parkiecie przebywał w sumie 37 minut i był drugim strzelcem i najlepiej zbierającym drużyny. Trafił pięć z sześciu rzutów za dwa, jeden z pięciu za trzy punkty oraz sześć z dziewięciu wolnych. Miał także 13 zbiórek (10 w obronie), asystę, dwa bloki i trzy straty.

Banvit, prowadzony przez słoweńskiego trenera Saso Filipovskiego, który ze Stelmetem BC Zielona Góra dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, po trzech kwartach przegrywał różnicą 14 punktów, ale zdołal odrobić straty, wygrywając czwartą odsłonę 30:16, w czym udział miał także Kulig.

Polak powiększał dorobek zespołu także w pełnych dramaturgii i zwrotów akcji dogrywkach. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w trzecim dodatkowym czasie.

Najwięcej punktów dla Banvitu uzyskał Amerykanin Adonis Thomas - 25. Wśród zwycięzców najskuteczniejszy był litewski skrzydłowy Gediminas Orelik - 24.

W innych wtorkowych spotkaniach inaugurujących rozgrywki LM w grupie C Rosa Radom przegrała we własnej hali z niemieckim zespołem media Bayreuth 79:96, a AEK Ateny także u siebie uległ Movistarowi Estudiantes Madryt 79:87.