Jak zaznaczono w komunikacie, testy mają na celu sprawdzenie wpływu zmiany przepisów na długość akcji. Podkreślono też, że władze Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) wciąż starają się uczynić plażową odmianę tego sportu jeszcze bardziej widowiskową i zwiększyć jej popularność na świecie.

Testy potrwają do 25 lutego przyszłego roku. Uzyskane dane zestawione z uzyskanymi już w 2015 roku informacjami. Przeprowadzona zostanie też ankieta wśród zawodników, trenerów, przedstawicieli krajowych związków, sędziów oraz organizatorów turniejów. Wnioski zostaną omówione przez władze FIVB.

Zawody w Qinzhou będą ostatnim w tym roku startem Polek, które - podobnie jak we wrześniowej imprezie CEV Satellite w rumuńskim Satu Mare - wystąpią w zmienionych składach. Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) wystąpi w parze z Katarzyną Kociołek (UKS SMS Łódź), a Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) z Aleksandrą Gromadowską (MKS MOS Wrocław). Celem jest zdobycie przez Gromadowską i Kociołek większej liczby punktów rankingowych przed kolejnym sezonem.