LM piłkarek ręcznych: Kolejna porażka Vistalu Gdynia

Piłka ręczna

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przegrały z rumuńskim CSM Bukareszt 23:34 (9:18) w meczu drugiej kolejki grupy A Ligi Mistrzyń.

W Gdyni nie doszło do sensacji - zawodniczki miejscowego Vistalu przegrały wyraźnie z CSM Bukareszt, najlepszą drużyną Ligi Mistrzyń dwa lata temu oraz trzecim zespołem ostatniej edycji tych rozgrywek. To druga porażka polskich szczypiornistek w LM – cztery dni wcześniej uległy na wyjeździe z Nykoebing Falster Handboldklub 21:27.

Pierwsze minuty meczu nie wskazywały wcale, że piłkarki ręczne Vistalu dadzą się łatwo pokonać utytułowanym rywalkom. Gdynianki rozpoczęły spotkanie z impetem, jako pierwsze strzeliły gola. W 5. minucie po strzale Łabudy Vistal prowadził 3:1 i jeszcze w 8. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 4:3 dla gospodyń.

W 11. minucie bukaresztanki objęły po raz pierwszy prowadzenie 5:4 i od tego trafienia z każdą chwilą rosła ich przewaga. Gdynianki nie mogły przedrzeć się przez zwartą obronę rywalek, a kiedy już dochodziły do sytuacji strzeleckich, to albo nie trafiały w światło bramki, albo dobrymi interwencjami popisywała się bramkarka gości, która obroniła też dwa rzuty karne.

W drugiej połowie, mimo ambitnej postawy gdynianek, rumuński zespół nadal dominował na parkiecie.

W grupie tej występują także drużyny Nykoebing Falster Handboldklub (Dania) i RK Krim Mercator Lublana.

Vistal Gdynia – CSM Bukareszt 23:34 (9:18).

Vistal Gdynia: Małgorzata Gapska, Weronika Kordowiecka - Paulina Uścinowicz 7, Katarzyna Janiszewska 3, Natalia Kowalczyk 3, Aleksandra Zych 2, Joanna Szarawaga 2, Patrycja Kulwińska 2, Jagoda Błaszkowska 1, Kinga Gutkowska 1, Patricia Machado 1, Aneta Łabuda 1, Alicja Pękala, Oliwia Kamińska, Magdalena Stanulewicz, Martyna Borysławska, ;

Bramki dla CSM Bukareszt: Cristina Neagu 12, Nathalie Hagman 3, Aneta Udristoiu 2, Marit Frafjord 2, Isabelle Gullden 2, Iulia Curea 2, Bianca Bazaliu 2, Oana Andreea Manea 2, Amanda Kurtovic 2, Gnonsiane Niombla 2, Majda Mehmedovic 2, Anna Ryborg Joergensen 1.

Sędziowały: Wiktoria Alpaidze, Tatiana Berezkina (Rosja).