Piłka nożna

El. MŚ 2018: "Ronaldo zbyt obsesyjnie gonił...

Lewandowski znajduje się na czarnej liście Ronaldo - donosi hiszpański portal "Diario Gol". W Madrycie jest prawo, którego nikt nie ośmiela się pomijać, to prawo Cristiano - czytamy dalej. To Portugalczyk ma być źródłem wszelkich zasad działania w klubie "Los Blancos".

 

Pozycja Cristiano jest na tyle duża, że gwiazdor decyduje nawet o transferach. Dziennikarze portalu uważają, że taki stan rzeczy nie jest nowością i CR7 blokował już przenosiny kilku graczy na Bernabeu w ciągu kilku ostatnich okienek. Na jego "czarnej liście" znalazł się m.in. Lewandowski, pomimo zainteresowania jego osobą ze strony madryckich władz z Florentino Perezem na czele.

 

Ostatnią ofiarą Ronaldo miał być Edison Cavani, który, po konflikcie z Neymarem, rozważał odejście z Parc des Princes. Według "Diario Gol" portugalski napastnik stwierdził, że "nie chce go tutaj", a Real nie powinien przykładać ręki do rozwiązywania kryzysowych sytuacji w obozie bezpośredniego rywala. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku zainteresowania Zlatanem Ibrahimoviciem, Arturo Vidalem, a nawet Kylianem Mbappé.

 

Gwieździe, nie ponosząc większych konsekwencji, przeciwstawić się może jedynie dwóch innych doświadczonych zawodników - Sergio Ramos i Marcelo. W całym klubie z kolei zdanie tak ważne, jak Portugalczyka mają mieć tylko Perez i trener Zinedine Zidane.