- To podsumowanie tego, co zrobiłem jako zawodnik i co starałem się zrobić poza życiem sportowym dla dyscypliny jaką jest kolarstwo i dla Polski. Starałem się przekazać doświadczenie, które zdobyłem. Tour de Pologne to wizytówka Polski. W przyszłym roku będzie 25 lat jak organizujemy go w nowej formie. Cieszę się, że te osiągnięcia i sportowca i menadżera sportowego zostały docenione. Ten medal jest dla mnie wielkim wyróżnieniem - powiedział po otrzymaniu nagrody Czesław Lang.

- Wszyscy członkowie kapituły skazani są na dbałość o realizację platońskiej zasady "kalos kagathos", czyli dobre i piękne. Staramy się dobierać kandydatów, wybitnych sportowców, którzy w życiu sportowym osiągnęli wyżyny kunsztu. Dbamy także o to, aby równolegle do osiągnięć w okresie zawodniczym dochodziły sukcesy w pracy zawodowej, twórczej, artystycznej, politycznej - uzasadnił wybór członek kapituły Ryszard Niemiec.

 

Oprócz Czesława Langa medale otrzymali: Iwona Bielska, Antoni Piechniczek, Edward Mleczko, Zbigniew Pacelt, Grażyna Rabsztyn oraz Aleksander Ronikier.

 

Obie wypowiedzi w załączonym materiale wideo.