Ekstraklasa: Piąty mecz Arki bez porażki

W meczu 12. kolejki ekstraklasy Bruk-Bet Termalica zremisował w Niecieczy z Arką 1:1. To piąte kolejne spotkanie gdynian bez porażki.

Gospodarze rozpoczęli w świetnym stylu. Już w trzeciej minucie Szymon Pawłowski z Łukaszem Piątek przeprowadzili efektowną akcję, którą pewnym strzałem wykończył Roman Gergel. Była to pierwsza bramka Słowaka zdobyta w barwach Bruk-Betu od chwili, gdy ponad rok temu przeszedł do tego klubu z Górnika Zabrze. Na premierowe trafienie czekał 25 meczów i 1550 minut.

Gospodarze jeszcze przez kilkanaście minut byli stroną dominująca, ale później częściej atakowali gdynianie. Efektem tego były przede wszystkim rzuty rożne, których Arka przed przerwą wykonywała aż jedenaście; gospodarze tylko jeden. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego w końcu doprowadzili do wyrównania. Artem Putiwcew zagrał piłkę ręką w polu karnym i arbiter podyktował „jedenastkę”. Jej pewnym wykonawcą był Mateusz Szwoch. Jan Mucha wprawdzie wyczuł intencję strzelca, ale nie był w stanie sięgnąć mocno kopniętej piłki.

W drugiej połowie mecz był już mniej ciekawym widowiskiem. Zarówno gospodarze, jak i goście nie wypracowali sobie zbyt wielu dobrych okazji bramkowych. W 54. minucie efektowną serią dryblingów popisał się Samuel Stefanik, lecz piłka po jego strzale z około 20 metrów przeleciała nad poprzeczką.

Arka również starała się zaskoczyć Muchę strzałami z dystansu. Próba Michała Nalepy była niecelna, a piłkę kopniętą w 88. minucie przez Siergieja Kriwca bramkarz Bruk-Betu sparował na rzut rożny. Białorusin jeszcze w doliczony czasie gry mógł zapewnić Arce trzy punkty, lecz po jego strzale z woleja piłka przeleciała tuż obok słupka.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Arka Gdynia 1:1 (1:1)

Bramki: Gergel 3, Szwoch 39 (kar.). Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów: 2 155.

Termalica: Jan Mucha - Bartosz Szeliga, Akos Kecskes (46. Vitalijs Maksimenko), Artem Putiwcew, Martin Miković - Vlastimir Jovanović, Łukasz Piątek - Roman Gergel, Samuel Stefanik (81. Jakub Wróbel), Szymon Pawłowski (76. Patrik Misak)- Bartosz Śpiączka.

Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Patryk Kun, Dawid Sołdecki, Michał Nalepa (73. Siergiej Kriwiec), Mateusz Szwoch, Grzegorz Piesio (90+3 Filip Jazvić) - Rafał Siemaszko (79. Ruben Jurado).

Żółte kartki: Putiwcew, Miković - Sołdecki, Marciniak.