Dzięki znakomitemu finiszowi w Lublinie czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji zajął Kasprzak, mając tyle samo punktów co Szwed Andreas Jonsson i ta czołowa piątka żużlowców zapewniła sobie awans do przyszłorocznego cyklu ME. Pozostałe miejsca przypadną zwycięzcom eliminacji, bądź zawodnikom, którym zostaną przyznane tzw. dzikie karty.

 

Lubelskie zawody były emocjonujące, bo różnice punktowe czołówki były niewielkie i mogło dojść do różnych rozstrzygnięć. Startujący dzięki „dzikiej karcie” Daniel Jeleniewski z miejscowego Speed Car Motoru wygrał dwa swoje pierwsze wyścigi, co zapowiadało niespodziankę, ale w kolejnych startach dominowali już ci, którzy z determinacją walczyli o końcowy sukces w kontynentalnym czempionacie.

 

Przed rozpoczęciem finału SEC odznaczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki za zasługi dla sportu żużlowego wręczono Markowi Kępie, b. reprezentantowi Polski, który większość swojej kariery spędził w Motorze Lublin zdobywając ze swoją drużyną m.in. wicemistrzostwo kraju w 1991 roku.

 

Klasyfikacja 4. rundy finałowej w Lublinie:
   
    1. Krzysztof Kasprzak (Polska)     13 (2,3,3,w,2,3)
    2. Andrzej Lebiediew (Łotwa)       14 (1,2,3,3,3,2)
    3. Artem Łaguta (Rosja)            13 (3,3,1,2,3,1)
    4. Przemysław Pawlicki (Polska)    11 (2,1,3,3,2,0)
    5. Kenneth Bjerre (Dania)          11 (3,1,3,2,2)
    6. Vaclav Milik (Czechy)           10 (2,2,2,3,1)
    7. Andrej Kudriaszow (Rosja)        8 (0,2,2,1,3)
    8. Leon Madsen (Dania)              7 (3,0,1,3,0)
    9. Daniel Jeleniewski (Polska)      7 (3,3,1,0,0)
   10. Andreas Jonsson (Szwecja)        7 (2,3,0,0,1)
   11. Martin Smolinski (Niemcy)        7 (d,1,2,2,2)
   12. Michael Jepsen Jensen (Dania)    7 (1,2,1,2,1)
   13. Mateusz Szczepaniak (Polska)     5 (1,0,u,1,3)
   14. Mikkel Bech (Dania)              4 (1,0,2,0,1)
   15. JuricaPavlic (Chorwacja)         1 (0,1,0,0,0)
   16. Kacper Gomólski (Polska)         1 (0,d,d,1,d) 
   
   Końcowa klasyfikacja indywidualnych mistrzostw Europy 2017:
   
    1. Andrzej Lebiediew (Łotwa)     52
    2. Artem Łaguta (Rosja)          45
    3. Vaclav Milik (Czechy)         44
    4. Krzysztof Kasprzak (Polska)   39
    5. Andreas Jonsson (Szwecja)     39
    6. Przemysław Pawlicki (Polska)  39
    7. Mateusz Szczepaniak (Polska)  29
    8. Kenneth Bjerre (Dania)        28
    9. Andrej Kudriaszow (Rosja)     26
   10. Michael Jepsen Jensen (Dania) 24
   11. Martin Smolinski (Niemcy)     20
   12. Leon Madsen (Dania)           20
   13. Kacper Gomólski (Polska)      20
   14. Jarosław Hampel (Polska)      14
   15. Mikkel Bech (Dania)           13
   16. Kai Huckenbeck (Niemcy)       12
   17. Jacob Thorssell (Szwecja)     10
   18. Pontus Aspgren (Szwecja)       9
   19. Grigorij Łaguta (Rosja)        9
   20. Daniel Jeleniewski (Polska)    7
   21. Nicolai Klindt (Dania)         5
   22. Paweł Przedpełski (Polska)     2
   23. Szymon Woźniak (Polska)        2
   24. Jurica Pavlic (Chorwacja)      1