Nice 1 Liga: Chojniczanka Chojnice umocniła się na prowadzeniu

Dzięki piątkowemu zwycięstwu wyjazdowemu nad Stalą Mielec 2:1, piłkarze Chojniczanki Chojnice umocnili się na prowadzeniu w tabeli 1. ligi po 13 kolejkach. W sobotę punkty straciły Odra Opole i Chrobry Głogów.

Chojniczanka straciła w Mielcu bramkę w 10. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Mateusz Gancarczyk, ale już chwilę później wyrównał Andrzej Rybski. Zwycięstwo dało jej trafienie Wojciecha Lisowskiego z rzutu karnego w 79. minucie.

Zespół z Chojnic zgromadził 26 punktów i ma dwa przewagi nad Miedzią Legnica, która dzięki wygranej w Grudziądzu z Olimpią 1:0 awansowała na pozycję wicelidera. Zwycięską bramkę uzyskał w 71. minucie Przemysław Mystkowski. Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Franka Adu niedługo po golu.

Na trzecią pozycję spadła Odra Opole, która uległa w Olsztynie Stomilowi 0:2. Goście mają 23 punkty. O jeden mniej zgromadził Chrobry, tylko remisując przed własną publicznością z Wigrami Suwałki 3:3. Głogowianie mają jednak jeszcze jeden mecz zaległy.

Od remisu z Puszczą Niepołomice 1:1 pracę w GKS Tychy rozpoczął Ryszard Tarasiewicz. 58-krotny reprezentant Polski zastąpił we wtorek Jurija Szatałowa. Kontrakt nowego szkoleniowca obowiązuje do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok.

W innych sobotnich meczach Górnik Łęczna zremisował u siebie z Pogonią Siedlce 1:1, Drutex Bytowia - z Zagłębiem Sosnowiec 2:2 w Bytowie, natomiast spadkowicz z ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrał przed własną publicznością z GKS Katowice 1:2. Spotkanie obejrzało ponad 11,5 tysiąca widzów, najwięcej na tym stadionie w tym sezonie. Z kolei w piątek Ruch Chorzów wygrał z Rakowem Częstochowa 1:0.