Serie A: Immobile katem Juventusu Turyn! Dybala zmarnował karnego

Lazio Rzym po raz drugi w tym sezonie znalazło sposób, by pokonać Juventus Turyn. Tym razem w Serie A. Bohaterem meczu został Ciro Immobile, który strzelił dwa gole.

Obie drużyny spotkały się już w tym sezonie. W meczu o Superpuchar Włoch górą byli rzymianie, wygrywając 3:2. Dwie bramki strzelił... Immobile.

W 23. minucie wynik otworzył Douglas Costa. Goście sygnalizowali, że był spalony, jednak sędzia skorzystał z VAR-u i rozwiał wątpliwości. Niewiele brakowało, by jeszcze przed przerwą zrobiło się 2:0... W 37. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji. Bramkarz Thomas Strakosha dość nonszalancko przyjął sobie piłkę i kopnął prosto w Gonzalo Higuaina, będącego metr od bramki! Ku zaskoczeniu wszystkich, futbolówka nie wpadła do siatki, lecz odbiła się od poprzeczki, po czym trafiła w ręce albańskiego bramkarza.

Jak się okazało, niewykorzystana sytuacja zemściła się na początku drugiej części gry. W odstępie kilku minut Gianluigiego Buffona dwa razy pokonał Immobile. Najpierw wykończył ładną akcję swojej drużyny, później wywalczył "jedenastkę", której nie zmarnował. Reprezentant Włoch najwyraźniej ma patent na strzelanie goli "Starej Damie".

Gospodarze mogli wyrównać w... siódmej minucie doliczonego czasu gry. Mieli wówczas rzut karny. Do piłki podszedł Paulo Dybala i... zawiódł! Strakosha obronił! Dla Argentyńczyka to druga z rzędu zmarnowana "jedenastka".

Dzięki temu Immobile stał się liderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Serie A. W tym momencie ma na koncie jedenaście goli. O jedno trafienie wyprzedza Dybalę.

Cały mecz na ławce rezerwowych Juve spędził Wojciech Szczęsny.

Lazio Rzym do tej pory jeszcze nie wygrało na nowym stadionie Juventusu Turyn. Po raz ostatni pokonało "Starą Damę" na jej terenie w 2002 roku, oczywiście na Stadio Delle Alpi. Każda seria jednak kiedyś się kończy...

Juventus Turyn – Lazio Rzym 1:2 (1:0)

Bramki: Douglas Costa 23 – Ciro Immobile 47, 55 (k)