Dreszczowiec na San Siro! Icardi królem Mediolanu!

Inter Mediolan w 167. derbach w Serie A pokonał AC Milan 3:2, ale cóż to był za mecz! Gdy wszyscy myśleli, że skończy się 2:2, czyli wynikiem tradycyjnym dla derbów Mediolanu (dwa ostatnie rezultaty w Serie A), w 90.minucie rzut karny wykorzystał Mauro Icardi. Argentyńczyk skompletował w niedzielny wieczór hat-tricka i został pełnoprawnym królem włoskiej stolicy mody.

Starcie Interu Mediolan z AC Milan to mecz, który elektryzuje mnóstwo kibiców na całym świecie. W niedzielę oba zespoły zmierzyły się po raz 167. w Serie A, a fakt, że po letnim okienku kluby te wydają się nieco silniejsze niż w ostatnich sezonach, nadawał temu spotkaniu jeszcze wyższą rangę. Piłkarze obu zespołów z całą pewnościa sprostali oczekiwaniom.

W meczu padło aż pięć goli, choć pierwszą połowę Inter wygrał zaledwie 1:0 po bramce, którą z kilku metrów zdobył Icardi. Prawdziwe emocje zaczęły się dopiero po przerwie. W 56. minucie wyrównanie Milanowi zapewnił Suso pięknym technicznym strzałem sprzed pola karnego. Zaledwie siedem minut później Icardi po podaniu Perisicia odzyskał dla Interu prowadzenie. Argentyńczyk uderzył z powietrza nie do obrony. W 81. minucie wyrównał na wślizgu (i z małą pomocą Samira Handanovicia) Bonaventura i w końcu w 90. minucie pewnym strzałem z rzutu karnego wynik meczu ustalił Icardi.

I tak właśnie to spotkanie przebiegało - wzloty jednych, upadki drugich. Ostatecznie wygranym okazał się Inter, ale przede wszystkim Icardi, dla którego były to bramki numer dwa, trzy i cztery w historii jego spotkań z Milanem. Argentyńczyk stał się pełnoprawnym królem Mediolanu. Jego drużyna zajmuje obecnie w tabeli Serie A drugie miejsce (ze stratą dwóch punktów do Napoli) i pozostaje w tych rozgrywkach niepokonana. Milan jest natomiast 10.

Niedzielny mecz odbył się w przepięknej scenerii i przy wspaniałym dopingu. Sprzedano bowiem wszystkie 81 tysięcy biletów, a dochód z nich to rekord Serie A - suma 4,8 miliona euro naprawdę robi wrażenie.

Inter Mediolan - AC Milan 3:2 (1:0)

Bramki: Icardi 28., 63., 90. (kar.) - Suso 56., Bonaventura 81. Sędzia: Paolo Tagliavento.

Inter: Samir Handanović - Yuto Nagatamo, Joao Miranda, Milan Skriniar, Danilo D'Ambrosio - Borja Valero (85. Eder), Roberto Gagliardini - Ivan Perisić, Matias Vecino, Antonio Candreva (73. Joao Cancelo) - Mauro Icardi (93. Davide Santon).

Milan: Gianluigi Donnarumma - Alessio Romagnoli (78. Manuel Locatelli), Leonardo Bonucci, Mateo Musacchio - Ricardo Rodriguez, Giacomo Bonaventura, Lucas Biglia, Franck Kessie (46. Patrick Cutrone), Fabio Borini - Andre Silva, Suso.

Żółte kartki: Miranda, Vecino, Gagliardini, Perisić, Icardi, Eder - Romagnoli, Rodriguez.

RH, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Inter Mediolan - AC Milan 3:2

95' KONIEC! Inter nadal niepokonany. Królem Mediolanu: Mauro Icardi. Dziękujemy, że byliście z nami.

91' Niesłychany jest przebieg tego spotkania. Sędzia doliczył trzy minuty.

90' GOOOOOL! Hat-trick Icardiego. Po zawodach!

Inter Mediolan - AC Milan 2:2

89' Rzut karny dla Interu! Żółta kartka dla Rodrigueza, który faulował we własnej szesnastce D'Ambrosio.

88' W ostatnich minutach częściej atakuje Milan. Defensywa Interu jednak czujna. To w końcu zespół, który do dzisiejszego meczu stracił w Serie A tylko trzy bramki.

87' Faulowany Gagliardini przez Locatellego.

85' Eder zmienia Borję Valero.

84' Rodriguez pudłuje zza pola karnego.

83' Świetne derby Mediolanu. Właśnie o taki mecz nam chodziło. Szkoda tylko kibiców Interu.

81' GOOOOOOOL! Bonaventura bohaterem czerwono-czarnej części Mediolanu! Handanović praktycznie wpadł z piłką do bramki po strzale 28-latka

Inter Mediolan - AC Milan 2:1

79' Żółta kartka dla Perisicia, który dał Silvie "z liścia". Oczywiście w ferworze walki.

78' Locatelli zmienia Romagnoliego.

77' Perisić uderza głową... prosto w Donnarummę.

76' Cancelo teraz kapitalnie w ofensywie. Wywalczył rzut rożny,

75' Cancelo zaliczył pierwszą udaną interwencję. Były zawodnik Valencii jest idealnym wyborem na tę porę meczu.

73' Cancelo zmienia Candrevę. Owacja na stojąco dla schodzącego.

72' Rzut wolny nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, ale po chwili szczęścia próbował Romagnoli. Z bliskiej odległości uderzył jednak w trybuny.

70' Faulowany przez Borję Valero Biglia. Milan przed szansą z rzutu wolnego.

69' Candreva znów w swoim stylu wrzucał piłkę ze skrzydła, ale defensorzy Milanu szybko zażegnali niebezpieczeństwo. Candreva to jednak drugi po Icardim najlepszy piłkarz tego spotkania.

67' Gagliardini fauluje Boriniego i zostaje ukarany żółtą kartką.

66' Milan nie strzelił drugiego gola, więc drugiego gola stracił. Zapowiada się niezwykle gorąca końcówka.

63' GOOOOOOL! A jednak, Icardi po podaniu Perisicia odzyskuje dla Interu prowadzenie. To jego trzeci gol w historii derbów z Milanem. Argentyńczyk uderzył z powietrza nie do obrony.

Inter Mediolan - AC Milan 1:1

63' Mimo tej sytuacji Vecino, Milan powoli przejmuje inicjatywę. Przed chwilą kapitalna interwencja Handanovicia po strzale Bonaventury.

60' Jak to nie wpadło?! Vecino nie trafił z bliska do bramki, a miał naprawdę wymarzoną sytuację. Nikt go nie krył. Inter może obejść się smakiem, ale mecz nam się wyraźnie otworzył.

59' Milan chce pójść za ciosem. Długa wymiana piłki przed polem karnym Interu.

56' GOOOOL! Suso wyrównuje wynik meczu. Tym razem nie ma wątpliwości co do spalonego. Hiszpan zdobył bramkę pięknym technicznym strzałem sprzed pola karnego. Milan wraca zza światów.

Inter Mediolan - AC Milan 1:0

54' Cutrone! Tylko boczna siatka. Mimo wszystko lepiej to wygląda po wejściu młodego Włocha. Przemyślany ruch Montelli.

53' Na spalonym Cutrone. Nie trzymają linii zawodnicy Milanu.

51' Lekki, ale zaskakujący strzał Boriniego, na posterunku był jednak Handanović. Akcje Milanu zaczynają nabierać kolorytu.

50' Ależ sytuacja! Silva uderza w słupek, piłkę do bramki dobija Musacchio. Czerwona-czarna część San Siro wpada w euforię, gdy nagle... sędzia odgwizduje spalonego. Co za pech Musacchio i Milanu.

48' W końcu ładnie przeniósł ciężar gry Biglia, ale Rodriguez został zablokowany.

46' Niezła centra Nagatomo w pole karne, ale pewnie wyłapuje piłkę Donnarumma.

46' Zaczynamy drugą połowę! Montella przeprowadził jedną zmianę - w miejsce Kessie wszedł Cutrone.

45' Koniec! Czy Milan nawiąże rywalizację z Interem w drugiej połowie?

44' Borini uderzył z ostego kąta wprost w Handanovicia, po czym dobił piłkę, ale ta wylądowała tylko na bocznej siatce. Najlepsza jak dotąd okazja Milanu.

43' Romagnoli wrzucił piłkę w pole karne, ale Silva w ogóle do niej nie wyskoczył. Naprawdę słabo wygląda dziś Portugalczyk.

42' Vecino z linii pola karnego uderza wprost w Donnarummę.

41' Candreva na prawym skrzydle i... piłkę wybija Bonucci.

40' Milan wymienia podania na własnej połowie. Bez odrobiny agresji i wyjścia do przodu podopieczni Montelli za wiele dziś nie zdziałają.

37' Zdecydowanie zawodzi formacja ofensywna Milanu. Suso i Andre Silva grają zbyt nisko.

36' Z daleka próbował Icardi. Piłka w rękach Donnarummy.

35' Gol Icardiego to 11. bramka stracona przez Milan w tym sezonie. A przecież defensywa dowodzona przez Bonucciego miała praktycznie bramek nie tracić. Cóż, w Milanie jest dużo gwiazd, ale bez wątpienia zespół ten nie jest jeszcze monolitem. Co innego Inter.

33' Bardzo pewny w defensywie Skriniar. Teraz już Milan musi zaatakować, ale czy pokona tę skałę?

30' Z prawego skrzydła dośrodkował Candreva, a Icardi z około piątego metra płaskim strzałem posłał ją do bramk. Olbrzymia wrzawa na trybunach. Jak jednak wiadomo - w derbach Mediolanu o wyniku nie można przesądzać do ostatniej minuty.

28' GOOOOL! Icardi strzela swojego drugiego gola w meczach przeciwko AC Milan!

Inter Mediolan - AC Milan 0:0

27' Suso z rzutu wolnego na 29. metrze prosto w mur, a konkretnie w Nagatomo.

25' Żółta kartka dla Vecino. Mecz robi się coraz ostrzejszy.

25' Biglia nie dorównuje na razie Borji Valero. Rozgrywanie piłki po stronie Milanu zdecydowanie na niższym poziomie.

23' Dobre dośrodkowanie Borji Valero z rzutu wolnego, ale w polu karnym nie odnalazł się Icardii. Potem minimalnie obok słupka Donnarummy uderzył głową Miranda. Druga najgroźniejsza sytuacja tego meczu i druga dla Interu.

22' Żółta kartka dla Romagnoliego.

21' Milan próbował wyjść z kontrą, ale w ataku osamotniony Suso.

20' Milan gra zachowawczo, wymienia podania gównie na własnej połowie. Bardziej ofensywne zapędy ma chyba tylko Suso, który właśnie niecelnie uderzał na bramkę.

18' Wśród zgromadzonych na trybunach kibiców znaleźli się m.in. tacy byli piłkarze Interu, jak Diego Milito, Ivan Zamorano i Javie Zanetti. Ten ostatni jest obecnie wiceprezydentem klubu.

16' Pierwsza żółta kartka w tym meczu - dla Mirandy.

15' Robotę w środku pola robi Interowi Borja Valero. Znakomity przegląd pola, kilka świetnych piłek. W Milanie na razie kogoś takiego nie widać.

13' Poprzeczka ratuje Donnarummę! Uderzał Candreva po kapitalnym podaniu od Borji Valero. Pierwsza groźna sytuacja tego meczu za nami.

11' Błąd Mirandy, piłkę przejął Silva, ale nie zdołał oddać strzału. Po chwili jednak piłka wyszła na rzut rożny.

10' Na boisku jedno wielkie wyczekiwanie.

9' W bramce Milanu niesłychanie utalentowany Donnarumma. Jak się jednak okazuje, młody Włoch w tym sezonie zanotował zaledwie 55 proc. udanych interwencji. Nie jest to wynik, który rzuca na kolana. Wręcz przeciwnie.

8' Nieudane dośrodkowanie D'Ambrosio.

7' Bonaventura powstrzymany przez Skriniara. Dobitka Suso również zablokowana.

6' Na razie dość sennie na murawie. Co innego na trybunach.

5' Milan buduje akcję w tylnej formacji.

5' Źle piłkę przyjął Borini.

4' Rzut rożny dla Milanu.

3' A na trybuny przybyło ponad 80 tysięcy kibiców!

2' Typowe włoskie catenaccio czy raczej ofensywne popisy Icardiego i Silvy? Miejmy nadzieję, że tysiące zgromadzonych na trybunach kibiców i miliony przed telewizorami nie będą się dzisiaj nudzić.

1' Zaczynamy. Trybuny pięknie przywitały piłkarzy obu drużyn. Oprawa też niczego sobie.

Witamy w relacji na żywo ze 167. derbów Mediolanu w Serie A! Dzisiaj na San Siro będzie naprawdę gorąco!