LSK: Mineralne odwróciły losy meczu!

W spotkaniu pierwszej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet MKS Dąbrowa Górnicza przegrała z Polskim Cukrem Muszynianką 2:3. Gospodynie prowadziły już 2:0, by wyraźnie ulec rywalkom w dwóch kolejnych partiach, a następnie w zaciętym tie-breaku.

W pierwszej partii, po wyrównanym początku, gospodynie zbudowały przewagę w środkowej części dzięki skuteczności w ataku, wykorzystując również problemy rywalek na przyjęciu (16:12). W końcówce Mineralne jeszcze nawiązały walkę, po asie serwisowym Aleksandry Wójcik miały już tylko punkt straty (22:21), jednak skuteczny atak, a następnie as serwisowy Patrycji Polak oraz atak blok-aut w wykonaniu Aliony Martiniuc dały ekipie MKS wygraną 25:21.

Drugi set długo przebiegał przy przewadze drużyny z Muszyny (9:13, 12:17), później jednak gospodynie wygrały siedem akcji z rzędu, uzyskały przewagę (19:17). Walka o zwycięstwo w tej partii trwała do stanu 23:23, następnie dwoma skutecznymi atakami popisała się Sanja Trivunović, która ustaliła wynik seta na 25:23.

Gospodynie prowadziły 2:0, jednak po dłuższej przerwie podopieczne Bogdana Serwińskiego wróciły do gry i dwie kolejne partie zakończyły się ich zdecydowanym zwycięstwem.

W trzecim secie przejęły inicjatywę od stanu 8:8. Najpierw zatrzymały rywalki blokiem (8:13, 10:15), dobrze prezentowały się w polu zagrywki i skutecznie w ataku. W końcówce ich przewaga wynosiła już dziesięć oczek (14:24), a seta zakończyła skutecznym atakiem Marija Karakaszewa (15:25). W czwartym dominowały jeszcze bardziej i to od samego początku (2:6, 3:8), spokojnie powiększając dystans w kolejnych akcjach. Od stanu 12:19 gospodynie nie zdołały już wygrać żadnej akcji, przegrały sześć piłek z rzędu, a dwa skuteczne bloki siatkarek z Muszyny zakończyły seta (12:25).

Tie-break rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodyń 4:0, ale pięć akcji później było już... 4:5. Rozpoczęła się wyrównana walka, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Zwycięzcę wyłoniła rywalizacja na przewagi, a dwa decydujące punkty zdobyła Monika Bociek, która skutecznymi atakami przechyliła szalę zwycięstwa na stronę ekipy z Muszyny (14:16).

Gospodynie miały na przestrzeni meczu przewagę w ataku (55–49), przyjezdne były jednak wyraźnie lepsze w bloku (11–25!) oraz na zagrywce (3–7); zdobyły również więcej punktów po błędach rywalek. MVP: Aleksandra Wójcik.

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 (25:21, 25:23, 15:25, 12:25, 14:16)

MKS: Aliona Martiniuc, Patrycja Polak, Barbora Purchartova, Aleksandra Sikorska, Ewelina Tobiasz, Sanja Trivunovic – Kinga Drabek (libero) oraz Anastazja Baidiuk, Kamila Colik, Simona Dreczka, Aleksandra Lipska, Agata Michalewicz.

Polski Cukier Muszynianka: Monika Bociek, Maria Karakaszewa, Danica Radenkovic, Maja Savic, Małgorzata Śmieszek, Aleksandra Wójcik – Dorota Medyńska (libero) oraz Paulina Bałdyga, Roksana Brzóska, Patrycja Flakus, Małgorzata Lis.

Wyniki pozostałych meczów 1. kolejki LSK:

2017-10-14: Developres SkyRes Rzeszów – Pałac Bydgoszcz 3:2 (18:25, 25:16, 25:23, 27:29, 15:9)
2017-10-14: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Legionovia Legionowo 3:1 (17:25, 25:17, 25:21, 25:21)
2017-10-15: Chemik Police – Poli Budowlani Toruń 3:0 (25:21, 25:23, 25:11)
2017-10-16: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź (18.00; transmisja – Polsat Sport)
2017-10-16: Impel Wrocław – Enea PTPS Piła (18.00)
2017-10-16: ŁKS Commercecon Łódź – Trefl Proxima Kraków (18.00).