Piękny gol Linettego i zwycięstwo Sampdorii! Samobój Salamona

Karol Linetty strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie, a jego Sampdoria pokonała Atalantę Bergamo 3:1. Całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński. Samobójcze trafienie zaliczył Bartosz Salamon.

Sampdoria przystąpiła do meczu z Atalantą po wysokiej porażce 0:4 z Udinese. Piłkarze z Bergamo potrafili zaś w ostatniej kolejce zatrzymać Juventus remisując z nim 2:2.

To właśnie goście pierwsi wyszli na prowadzenie i utrzymali je do końca pierwszej połowy. W 46. minucie na boisku pojawił się Linetty. Od tego gole strzelali jedynie piłkarze Sampy. Polak w 68. minucie ładnie ograł jednego z rywali i bardzo ładnym strzałem z ostrego kąta ustalił wynik spotkania. Była to jego pierwsza bramka od maja. Na boisku oglądaliśmy również Bereszyńskiego, a w samej końcówce pojawił się na nim również Dawid Kownacki. Sampdoria awansowała na szóste miejsce w tabeli Serie A.

Dużo gorzej poszło Salamonowi, który również wpakował piłkę do siatki, tyle że do swojej. Jego Spal przegrało z Bologną 1:2.