Liga Mistrzów: Dujshebaev i Daszek w siódemce kolejki

Piłka ręczna

Alex Dujshebaev z PGE VIVE Kielce i Michał Daszek z Orlen Wisły Płock znaleźli się w najlepszej siódemce piątej kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Wyróżniono także jedną z bramek zdobytych przez hiszpańskiego rozgrywającego i interwencję Sławomira Szmala.

Syn trenera VIVE był najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiej drużyny w zremisowanym 32:32 meczu z Telekomem Veszprem. Alex Dujshebaev zdobył siedem bramek, przy stuprocentowej skuteczności. To drugie wyróżnienie zawodnika kieleckiej drużyny w tym sezonie. Wśród najlepszych zawodników drugiej kolejki tych rozgrywek był Karol Bielecki.

Jedna z bramek hiszpańskiego rozgrywającego znalazła się też wśród pięciu najefektowniejszych goli kolejki. W 35. minucie spotkania z mistrzem Węgier Dujshebaev przedarł się przez obronę rywali, a całą akcję zakończył efektowaną „wkrętką”.

Do grona najlepszych zawodników piątej kolejki trafił też Michał Daszek. W przegranym 27:33 meczu z MOL-Pick Szeged prawoskrzydłowy Orlen Wisły Płock zdobył siedem bramek, będąc najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.

Najlepszym obrotowym został Nicolas Tournat. Piłkarz ręczny HBC Nantes, który od 2020 roku będzie zawodnikiem PGE VIVE Kielce, w meczu z IFK Kristianstad zdobył 10 bramek. Wyróżniona została też jedna z interwencji Sławomira Szmala. W 26. minucie meczu z zespołem z Veszprem popularny „Kasa” w efektowny sposób wygrał sytuację sam na sam z lewoskrzydłowym węgierskiego zespołu Cristianem Ugalde.