LSK: Zwycięstwo Budowlanych w Bielsku-Białej

Siatkarki BKS Profi Credit Bielsko-Biała po obiecującym początku przegrały z wicemistrzyniami Polski z Łodzi 1:3 przed własną publicznością. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została rozgrywająca Budowlanych Pavla Vincourova.

Przed rozpoczęciem spotkania klub z Bielska-Białej uroczyście podziękował swojej byłej zawodniczce Marioli Wojtowicz za wiele lat spędzonych w BKS. Teraz będzie ona pełnić funkcję kierownika drużyny.

Obiecująco dla gospodyń zaczął się ten mecz. Przy stanie 8:8 zawiązała się długa wymiana, którą skutecznym atakiem z lewego skrzydła skończyła Emilia Mucha. Uskrzydliło to siatkarki z Bielska-Białej, które zanotowały serię 3 punktów z rzędu. Trener Budowlanych Błażej Krzyształowicz w porę poprosił o przerwę. Siatkarkom z Łodzi udało się wyjść z niewygodnego ustawienia. Był to jednak chwilowy przebłysk. Podopieczne trenera Tore Aleksandersena były bezbłędne w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wysoko wygrały pierwszą partię 25:15.

Porażka podrażniła zespół wicemistrzyń Polski, które doskonale otworzyły drugą partię. Szkoleniowiec BKS-u przerwał dobrą serię łodzianek przy stanie 6:1. Bielszczanki wróciły do gry, jednak nie na długo. Role odwróciły się i to siatkarki Budowlanych prowadziły dalszą grę, co dało im zwycięstwo 25:16.

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Gra punkt za punkt utrzymywała się aż do stanu 13:13. Wtedy na dwa oczka odskoczyły gospodynie. Błąd przy ataku z obiegnięcia popełniła Nia Grant. Chwilę później ta sama zawodniczka została dwukrotnie zablokowana przez Julię Twardowską i to łodzianki objęły prowadzenie. Zdenerwowane siatkarki BKS-u zaczęły popełniać dużo błędów i przegrały tą partię 19:25 po ataku ze środka Gabrieli Polańskiej.

Czwarty, a jak się później okazało ostatni set wyglądał bardzo podobnie do poprzednich. Oba zespoły na początku wymieniały cios za cios. Doskonale zaprezentowała się młoda rozgrywająca BKS-u Julia Nowicka. Oprócz mądrego prowadzenia gry pokazała równiez wysokie umiejętności w ataku z drugiej piłki. To jednak nie wystarzyło, by pokonać drużynę wicemistrzyń Polski. Siatkarki Błażeja Krzyształowicza nie dały odebrać sobie zwycięstwa w tym secie i zmiażdżyły rywalki 25:17. Asem serwisowym zakończyła reprezentantka Polski Agnieszka Kąkolewska.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:15, 16:25, 19:25, 17:25)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Marlena Pleśnierowicz, Emilia Mucha, Dominika Sobolska, Katarzyna Konieczna, Aleksandra Jagieło, Nia Grant - Izabela Lemańczyk (libero) - Julia Nowicka, Martyna Świrad, Olivia Różański

Grot Budowlani Łódź: Kaja Grobelna, Martyna Grajber, Gabriela Polańska, Pavla Vincourova, Hana Cutura, Agnieszka Kąkolewska - Agata Witkowska (libero) - Julia Twardowska, Ewelina Polak

MVP: Pavla Vincourova