Liga Mistrzów FIBA: Pierwsze zwycięstwo Stelmetu

Koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra odnieśli pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów FIBA pokonując na własnym parkiecie Telekom Basket Bonn 73:69 (19:16, 16:15, 20:13, 18:25) w 2. kolejce grupy D.

Mistrzowie Polski po trzech kolejnych porażkach (dwóch w ekstraklasie i jednej w LM) odnieśli zwycięstwo grając w najsilniejszym składzie z powracającym na parkiet po wyleczeniu kontuzji serbskim środkowym Borisem Savovicem (14 pkt, cztery zbiórki, trzy asysty).

O wygranej zespołu z Zielonej Góry przesądziła skuteczność jego zawodników w rzutach zza linii 6,75 m - trafili 9 z 13 takich akcji (69,2 proc) oraz lepsza gra pod tablicami (37:31 w zbiórkach). Rywale mieli osiem "trójek" (8 z 23 prób, 35 proc).

Zielonogórzanie prowadzili przez większą część spotkania. Po 20 minutach podopieczni trenera Artura Gronka wygrywali 35:31, a w trzeciej kwarcie uzyskali najwyższą przewagę 55:44.

W czwartej, ostatniej części Niemcy zagrali twardo w obronie i zniwelowali wysoką przewagę gospodarzy do zaledwie punktu 68:67 na 60 sekund przed końcem. Wówczas kluczowy rzut za trzy wykonał kapitan drużyny Łukasz Koszarek, był to zresztą jego jedyny celny rzut w spotkaniu. Oprócz tego miał jednak najwięcej w ekipie zbiórek - osiem oraz pięć asyst.

Liderem gości był 21-letni Amerykanin Malcolm Hill, który uzyskał 28 pkt (trafił 9 z 13 rzutów z gry oraz wszystkie pięć wolnych).

W 3. kolejce LM FIBA Stelmet BC zmierzy na wyjeździe z Besiktasem Stambuł.

Stelmet BC Zielona Góra - Telekom Basket Bonn 73:69 (19:16, 16:15, 20:13, 18:25).

Punkty:

Stelmet BC Zielona Góra: Boris Savovic 14, Vladimir Dragicevic 14, James Florence 11, Armani Moore 10, Thomas Kelati 6, Jarosław Mokros 6, Przemysław Zamojski 4, Łukasz Koszarek 3, Filip Matczak 3, Adam Hrycaniuk 2.

Telekom Bonn: Malcolm Hill 28, Julian Gamble 13, Ron Curry 9, Amthony DiLeo 7, Jordan Parks 6, Yorman Polas Bartolo 4, Martin Breunig 2, Nemanja Djurisic 0, Julian Jasinski 0,