Świetny mecz w Madrycie! Real zremisował z Tottenhamem

W hicie wtorkowych spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt zremisował 1:1 z Tottenhamem Hotspur. Anglicy pierwsi objęli prowadzenie i mieli kilka sytuacji na zdobycie kolejnych goli. Bramkę wyrównującą dla Królewskich zdobył Cristiano Ronaldo, który zrównał się w liczbie trafień ze snajperem gości – Harrym Kanem (5). Mecz sędziował Szymon Marciniak.

Wtorkowy mecz zapowiadany był jako strzelecki pojedynek najskuteczniejszych piłkarzy rozgrywek po dwóch kolejkach - Cristiano Ronaldo oraz Harry'ego Kane'a. 24-letni Anglik strzelił dwa gole Borussii Dortmund (3:1) i trzy APOEL-owi Nikozja (3:0). O osiem lat starszy Ronaldo uzyskał po dwa z każdym z tych rywali, a Real wygrał z nimi identycznymi wynikami.

Królewscy bardzo dobrze zaczęli to spotkanie. Już w 5. minucie Cristiano Ronaldo trafił w słupek po centrze Hakimiego. Piłkę dobijał jeszcze Karim Benzema, ale uderzył obok bramki. Z czasem przewaga Realu nie była już tak widoczna. Podopieczni Zinedine’a Zidane’a nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony rywala. W końcu ruszył Tottenham. Najpierw z pięciu metrów uderzał Harry Kane, ale na posterunku był Keylor Navas. W kolejnej sytuacji było już 1:0 dla gości. Po dośrodkowaniu Serge’a Auriera Raphael Varane pomylił się pod naciskiem rywala i skierował piłkę do własnej bramki. Na trzy minuty przed końcem pierwszej części gry Toni Kroos wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Ronaldo.

Drugą połowę bardzo dobrze zaczął Real, ale fenomenalnie dysponowany był Hugo Lloris, który obronił strzał głową z trzech metrów Benzemy. Oglądaliśmy bardzo dobre i szybkie spotkanie, ale w kolejnych minutach znów swoje sytuacje miał Tottenham. W 71. minucie powinien nawet prowadzić, ale Harry Kane przegrał pojedynek sam na sam z Navasem. Chwilę później próbował Christian Eriksen, ale znów świetnie interweniował bramkarz rodem z Kostaryki.

Remis oznacza, że obie drużyny nadal prowadzą w swojej grupie. Mają bowiem identyczny bilans bramkowy i po 7 punktów na koncie. W innym spotkaniu Borussia zremisowała na Cyprze z APOEL-em 1:1 i to jedyne punkty w tej edycji Ligi Mistrzów tych dwóch drużyn.

Real Madryt - Tottenham Hotspur 1:1 (1:1)

Bramki: Cristiano Ronaldo 42 - Varane (sam.) 28

Real: Keylor Navas - Achraf Hakimi, Sergio Ramos, Raphael Varane, Marcelo - Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić - Isco (87 Lucas Vazquez), Karim Benzema (76 Marco Asensio), Cristiano Ronaldo

Tottenham: Hugo Lloris - Serge Aurier, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Davinson Sanchez - Eric Dier, Harry Winks - Moussa Sissoko (89 Heung-Min Son), Fernando Llorente (80 Danny Rose), Christian Eriksen - Harry Kane

Bramki:
Roberto Firmino 4, 54,  Philippe Coutinho 13, Mohamed Salah 19, 40, Alex Oxlade-Chamberlain 86, Trent Alexander-Arnold  90

Monaco - Besiktas 1:2 (1:1)
Bramki:
Falcao 30 - Cenk Tosun 34, Ryan Babel 55

RB Lipsk - FC Porto 3:2 (3:2)
Bramki:
Willi Orban 8, Emil Forsberg 38, Jean-Kevin Augustin 41 - Vincent Aboubakar 18, 44

Spartak Moskwa - Sevilla 5:1 (1:1)
Bramki:
Quincy Promes 18, 90, Lorenzo Melgarejo 58, Denis Glushakov 67, Luiz Adriano 74 - Simon Kjaer 30

Relacja zakończona

Koniec meczu! To było dobre spotkanie! Tottenham zaskoczył... pozytywnie.

Ramos zablokował uderzenie Sona.

Marciniak doliczył trzy minuty.

Maribor - Liverpool 0:7 [Alexander-Arnold]

Leży na boisku Sissoko. Potrzebuje pomocy medycznej.

Maribor - Liverpool 0:6 [Oxlade-Chamberlain]

Tottenham wyraźnie cofnięty na własną połowę. Stara się utrzymywać ten remisowy rezultat. Real nadal bez pomysłu.

Znów kapitalna szansa dla Tottenhamu! Eriksen mógł to jednak uderzyć lepiej. Znów na posterunku Navas.

Manchester City - Napoli 2:1 [Diawara]

Co za szansa Kane'a! W sytuacji sam na sam górą jednak był Navas!

APOEL - Borussia 1:1 [Sokratis]

Świetny rajd Ronaldo! Minął trzech rywali, ale jego uderzenie zza pola karnego obronił Lloris.

APOEL - Borussia 1:0 [Pote]

Potężny strzał Ronaldo z narożnika pola karnego, ale znów dobrze Lloris!

W końcu goście częściej utrzymują się na połowie Realu.

Spartak - Sevilla 2:1 [Melgarejo]

Zablokowane uderzenie Mordicia z linii pola karnego.

Wyraźna przewaga Realu.

Monaco - Benfica 1:2 [Tosun]

Feyenoord - Szachtar 1:2 [Bernard]

Ależ kapitalna szansa Benzemy i jeszcze lepsza interwencja Llorisa! Bramkarz Tottenhamu obronił strzał głową snajpera Realu z 3 metrów!

Maribor - Liverpool 0:5 [Firmino]

Zagotowało się pod bramką Llorisa. Królewscy jednak z tego nie skorzystali.

Koniec pierwszej części gry!

To była 110. bramka Ronaldo w Lidze Mistrzów!

Maribor - Liverpool 0:4 [Salah]

RB Lipsk - FC Porto 3:1 [Augustin]

RONALDO PEWNYM STRZAŁEM WYRÓWNUJE!

Koronkowa akcja Realu! Kroos wpadł w pole karne i... mamy RZUT KARNY!

RB Lipsk - FC Porto 2:1 [Forsberg]

Dobrze radzi sobie Tottenham. Real nie ma pomysłu na stworzenie zagrożenia.

Piłka po uderzeniu Marcelo trafiła w boczną siatkę. Wcześniej jeszcze dotknął ją Lloris.

Monaco - Besiktas 1:1 [Tosun]

Żółtą kartką ukarany Ronaldo. Niesportowe zachowanie względem rywala. Uderzył go ręką przy walce o piłke w polu karnym.

Sprytny strzał Isco z szesnastki, ale na posterunku był Lloris!

Monaco - Besiktas 1:0 [Falcao]

Strzał Auriera z boku pola karnego obronił Navas.

Centra w pole karne Auriera, na piątym metrze był Kane, który absorbował Varane'a i ostatecznie, jak wyjaśniły powtórki, był to samobój Francuza.

GOOOOL!!! TOTENHAM PROWADZI! KANE!

RB Lipsk - FC Porto 1:1 [Aboubakar]

Feyenoord - Szachtar 1:1 [Bernard]

Winks bardzo niecelnie uderzył z 17 metrów.

Casemiro podciął Llorente w polu karnym. Szymon Marciniak nie widział faulu. Bez wątpienia jest to kontrowersja.

Szansa dla Tottenhamu! Kane uderzał głową z 5 metrów, ale świetnym refleksem wykazał się Navas.

Spartak Moskwa - Sevilla 1:0 [Promes]

Maribor - Liverpool 0:3 [Salah]

Ronaldo wziął ciężar gry na siebie. Przedarł się w pole karne, ale uderzył obok słupka.

Real wyraźnie ma przewagę, ale poza strzałem Ronaldo nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

Real częściej przy piłce. Gra odważnie na połowie rywala.

Hakimi dziś bardzo aktywny, ale momentami brakuje mu pewności siebie.

Manchester City - Napoli 2:0 [Gabriel]

Zablokowany strzał z dystansu w wykonaniu Isco.

Maribor - Liverpool 0:2 [Milner]

Real cierpliwie formuje atak pozycyjny.

RB Lipsk - FC Porto 1:0 [Orban]

Manchester City - Napoli 1:0 [Sterling]

Feyenoord - Szachtar 1:0 [Berghuis]

Słupek po strzale Ronaldo! Marcelo przerzucił piłkę do Hakimiego. Ten zacentrował na głowę Portugalczyka, który trafił w słupek. Dobijał jeszcze to uderzenie Benzema, ale w kapitalnej sytuacji nie trafił w bramkę.

Llorente wbiegł w pole karne, ale zablokował jego uderzenie Varane.

Maribor - Liverpool 0:1 [Firmino]

Jest gwizdek Marciniaka! ZACZYNAMY!

Przypomnijmy, że arbitrem tego meczu jest Szymon Marciniak!

Obie drużyny są już na murawie!

W zespole gospodarzy gra dwóch byłych zawodników Tottenhamu - Chorwat Luka Modric i Walijczyk Gareth Bale. Tego drugiego zabraknie jednak we wtorek z powodu kontuzji.

Oto skład gości.

Zaczynamy kolejny wieczór z LM! Spotkaniem głównym jest Real - Tottenham, ale będziemy informowali o innych wynikach.