Sporty walki

Masternak: Nie mam czasu na zwiedzanie...

Sporty walki

Gala z Włodarczykiem, Masternakiem i Sulęckim...

Wszystkich pięściarzy na medialnym treningu w gymie Everlast w niedalekim Hoboken śledzily kamery nie tylko przybyłych dziennikarzy, ale także specjalnej ekipy dokumentującej gale turnieju World Boxing Super Series. Trzeba więc było wykazać się nie tylko na ringu, ale także przed mikrofonami. Oto najciekawsze wypowiedzi:


Krzysztof Włodarczyk: Każdy wie, że moje doświadczenie ma pomóc mi w sobotę przeciwko rywalowi, który ma znacznie mniej walk niż ja. Ale tutaj ważna będzie ringowa mądrość – wydaje mi się, że w tym jestem lepszy. Moimi pierwszym zadaniem w tym turnieju jest zostać mistrzem świata IBF, dalej wygrać Ali Trophy. To dałoby mi specjalne miejsce w polskiej historii boksu – byłby trzykrotnym zdobywcą tytułu mistrza świata. No i poważne pieniądze bo przecież o to też walczymy. To będzie zderzenie stylów. Nie wiem jak będzie wyglądało, ale zapewniam, że nudno nie będzie”.

 

Trening "Diablo" przed walką z Gasijewem (WIDEO)


Murat Gasijew: Moja ostatnia walka była zarazem walką o tytuł mistrza świata, więc czuję sie w tej chwili znakomicie. Jestem spokojny, czuję, że jestem do tego stworzony. Chcę być w takiej pozycji przez długi czas. (...) Mój rywal ma naprawdę dużo doświadczenia i sporo twardych walk. Ma ich więcej niż ja, więc muszę być gotowy. Będę tak samo gotowy na dwanaście rund, jak na to by szybko skończyć walkę. Po to trenowałem. Nie lubię dużo gadać. Moje pięści będą głośne w sobotę.

 

Trening Murata Gasijewa przed walką z "Diablo" (WIDEO)


Maciej Sulęcki: Czuję się lepiej w tej kategorii wagowej niż kiedy biłem się w wadze średniej. Zawsze wiedziałem, że mogę zejść z wagą, a to był idealny moment. Jestem w pełni skoncentrowany na walce z Culcay’em. Jak z nim wygram, będe gotowy na najlepszych w mojej kategorii – Jermella Charlo, Erislany Larę czy Jarretta Hurda. Na każdego z nich”.


Mateusz Masternak: Wszystko jest gotowe na sobotę. Miałem bardzo dobry obóz treningowy w Polsce, ostatni tydzień przygotowań w Londynie, dobre sparingi. (Bujaj) będzie chciał wykorzystać swoje umiejętności pięściarskie – sparowaliśmy parę lat temu, to było dobre, twarde osiem rund. To mi może pomóc w sobotę, ale z drugiej strony sparing to nie prawdziwa walka. Chcę się jak najlepiej pokazać polskim kibicom. Nie walczyłem w Stanach przez siedem lat, i cieszę się, że wracam.