Krychowiak wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. Cudowny rajd Boufala

Grzegorz Krychowiak rozpoczął od pierwszej minuty mecz na St. Mary's Stadium, jednak po raz kolejny musiał obejść się smakiem. Jego West Bromwich Albion przegrał z Southampton 0:1 po niezwykłym indywidualnym popisie Sofiane Boufala i w lidze pozostaje bez zwycięstwa od 19 sierpnia.

West Brom kontynuuje fatalną serię od 19 sierpnia, gdy wygrał wyjazdowy mecz z Burnley. Od tamtej pory zespół Tony'ego Pulisa pozostaje bez ligowego zwycięstwa i powoli toczy się w dół tabeli Premier League. The Baggies nie zbawił nawet transfer Grzegorza Krychowiaka; z Polakiem w składzie ekipa z The Hawthorns zdobyła zaledwie trzy ligowe punkty na 18 możliwych.

Zespół Tony'ego Pulisa w sobotę wybrał się na St. Mary's Stadium na pojedynek z ligowym sąsiadem, Southampton. Faworytami spotkania byli gospodarze, jednak długo nie mogli udokumentować przewagi żadnym golem. Święci atakowali, jednak świetne okazje marnowali Manolo Gabbiadini czy Dusan Tadic. Losy spotkania odmieniło dopiero pojawienie się na boisku zmienników, Nathana Redmonda i Sofiane Boufala.

Marokańczyk w 86. minucie popisał się akcją rodem tych z repertuaru Leo Messiego i pokonał kilkadziesiąt metrów z piłką przy nodze mijając i ośmieszając przy okazji kilku bezradnych rywali. 24-latek na koniec płaskim strzałem pokonał wracającego do bramki Bena Fostera.

"Krycha" zagrał poprawnie i wyróżniał się w drugiej linii The Baggies, jednak przy akcji bramkowej był stosunkowo daleko od piłki. Polak ustawiał się głęboko, a jego zadaniem zazwyczaj było przerywanie ataków świętych w tempo - ta sztuka wychodziła mu poprawnie. Porażka oznacza jednak, że Krychowiak w nowych barwach wciąż nie zaznał smaku ligowej wiktorii.

Southampton - West Brom 1:0 (0:0)

Bramka: Boufal 86'

So'ton: Forster; Cedric, Yoshida, Van Dijk, Bertrand; Romeu (Redmond 69'), Lemina; Long (Austin 81'), Davis, Tadic (Boufal 81'); Gabbiadini

WBA: Foster; Dawson, Hegazi, Evans (Nyom 32'), Gibbs; Livermore, Krychowiak, Barry (McAuley 53'); J. Rodriguez, Chadli (Phillips 77'), Rondon

Żółta kartka: Chadli (WBA)