PLK: Rosa wygrała w hicie z Polskim Cukrem

W niedzielnym hicie kolejki PLK Rosa Radom pewnie pokonała Polski Cukier Toruń 83:68. Po wyrównanym początku zarysowała się widoczna przewaga drużyny z Radomia.

Początek meczu był nerwowy dla obydwu drużyn, a to przełożyło się na niższą skuteczność. Po pięciu minutach meczu było zaledwie 6:4 dla gości. Później torunianie uciekali nawet na pięć punktów dzięki trójkom Aleksandra Perki i Aarona Cela. Straty zmniejszył trochę Roberta Witka, ale to Polski Cukier po 10 minutach prowadził 16:15. Na początku drugiej kwarty jeden rzut z dystansu Kevina Puntera oznaczał remis, a kolejny dał przewagę Rosie. Od tego momentu to ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego była stroną przeważającą. Trójka Patrika Audy dawała dziewięć punktów prowadzenia gospodarzy, ale wynik na 38:31 po pierwszej połowie ustawił Aleksander Perka.

Na początku trzeciej kwarty ekipa z Radomia kontrolowała sytuację na parkiecie. Pomagała w tym trójka Michała Sokołowskiego i efektowny wsad Kevina Puntera. Kolejny rzut z dystansu Amerykanina oznaczała aż 17 punktów przewagi gospodarzy. Polski Cukier starał się poprawiać w obronie, ale to Rosa po 30 minutach gry wygrywała 64:46. Ostatnia kwarta niewiele zmieniała, bo zespół trenera Dejana Mihevca nie potrafił zanotować ofensywnego zrywu. Straty odrabiał trochę Cheikh Mbodj, ale to ciągle było za mało. Na trójki Cela odpowiadał Zajcew, a gra gospodarzy była już spokojna. Ostatecznie Rosa zwyciężyła 83:68.

Rosa Radom - Polski Cukier Toruń 83:68

Rosa Radom: Kevin Punter 20, Patrik Auda 15, Michał Sokołowski 11, Robert Witka 10, Igor Zajcew 10, Marcin Piechowicz 9, Maciej Bojanowski 4, Filip Zegzuła 2, Jarosław Trojan 2, Szymon Szymański 0, Mateusz Szczypiński 0, Wojciech Wątroba 0.

Polski Cukier Toruń: Aaron Cel 17, Cheikh Mbodj 12, Glenn Cosey 8, Aleksander Perka 8, Tomasz Śnieg 5, Krzysztof Sulima 5, Łukasz Wiśniewski 5, Karol Gruszecki 5, Bartosz Diduszko 2, Paweł Krefft 1.