Ciemności kryją Bytów! Awaria oświetlenia podczas ćwierćfinału Pucharu Polski

Do niecodziennego zdarzenia doszło w trakcie meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski pomiędzy Drutex-Bytovią Bytów i Legią Warszawa. W 66. minucie meczu, przy stanie 1:2, na stadionie zgasło światło.

Nagły spadek napięcia w Bytowie sprawił, że miejscowy Stadion MOSiR spowiły egipskie ciemności. Po kilkunastu minutach przerwy udało się miejscowym specom naprawić tę awarię i piłkarze obu ekip mogli wrócić do gry.

Tego typu awarie na stadionach zdarzają się niezbyt często. Do najbardziej pamiętnych należy ta z 1999 roku, gdy podczas meczu podwyższonego ryzyka Jugosławia – Chorwacja (0:0) w eliminacjach Euro 2000 światło zgasło na belgradzkiej Marakanie.

W 2007 roku awaria zasilania miała miejsce na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie, w trakcie meczu eliminacji Euro 2008  Polska – Kazachstan. Gdy w 47. minucie zrobiło się ciemno, podopieczni trenera Leo Beenhakkera przegrywali 0:1, po naprawieniu awarii Euzebiusz Smolarek popisał się hat-trickiem i Polska wygrała 3:1. Co ciekawe, asystentem selekcjonera reprezentacji Polski był wówczas Bogusław Kaczmarek, który teraz, wraz z Bożydarem Iwanowem, komentował spotkanie w Bytowie dla Polsatu Sport.

Sytuacja z meczu Bytowia – Legia w załączonym materiale wideo.