PlusLiga: Jastrzębski Węgiel rozgromił rywali. BBTS wciąż bez punktu

W zaległym spotkaniu 1. kolejki PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozgromili BBTS Bielsko-Biała 3:0. To trzecie zwycięstwo jastrzębian w tym sezonie. Siatkarze BBTS w obecnych rozgrywkach nie zdobyli jeszcze punktu.

Siatkarze z Jastrzębia-Zdroju dwa poprzednie mecze we własnej hali z Treflem Gdańsk i Asseco Resovią przegrali po tie-breakach. Ekipa z Bielska-Białej w czterech dotychczasowych meczach obecnego sezonu nie zdobyła nawet punktu i nie powiększyła swego dorobku również w zaległym meczu pierwszej kolejki.

Podopieczni trenera Marka Lebedewa bez większych kłopotów wywiązali się z roli faworyta tego starcia. W pierwszym secie odskoczyli rywalom w środkowej części (16:12), a w końcówce kontrolowali sytuację (21:15). Przyjezdni ułatwiali rywalom zadanie, popełniając wiele błędów, w całym secie zmarnowali aż sześć zagrywek. Jastrzębianie zakończyli seta wygrywając cztery piłki z rzędu. As serwisowy Macieja Muzaja dał piłkę setową (24:16), a blok w kolejnej akcji ustalił wynik partii.

Drugi set był najbardziej wyrównany w tym meczu. Mimo wysokiej przewagi gospodarzy (18:11), siatkarze BBTS zerwali się do odrabiania strat i po skutecznych atakach Wiaczesława Tarasowa i Jakuba Buckiego tracili do rywali już tylko dwa oczka (20:18). Końcówka należała jednak do jastrzębian, którzy po ataku Damiana Borucha wygrali 25:21. W trzeciej partii, po początkowej przewadze gości (1:4), jastrzębianie opanowali sytuację i zdecydowanie przeważali (8:6, 16:12). W końcówce dobrze prezentowali się w polu zagrywki i w ataku, a mecz efektownie, bo asem serwisowym zakończył Muzaj (25:18).

Najlepiej punktowali Muzaj (16) – dla gospodarzy oraz Tarasow (14) – dla BBTS. Jastrzębianie przeważali w każdym elemencie, lepiej punktowali zagrywką (9–3), blokiem (10–4), w ataku (36–34); popełnili również mniej błędów od rywali (14–20). MVP: Jason DeRocco.

Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Damian Boruch, Salvador Hidalgo Oliva, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Maciej Muzaj, Rodrigo Quiroga – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jason De Rocco, Marcin Ernastowicz, Dardan Lushtaku, Jakub Turski.

BBTS: Bartosz Cedzyński, Oleg Krikun, Jarosław Macionczyk, Tomasz Piotrowski, Wojciech Siek, Wiaczesław Tarasow oraz Przemysław Czauderna (libero) oraz Jakub Bucki, Mariusz Gaca, Bartosz Janeczek, Piotr Łukasik.