Puchar Polski: Legia Warszawa wywozi pewną zaliczkę z Bytowa!

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiego Pucharu Polski Drutex Bytovia Bytów przegrała z Legią Warszawa 1:3. Dwa gole dla mistrza Polski strzelił Armando Sadiku, jednego - Cristian Pasquato.

Wynik spotkania otworzył już w drugiej minucie Armando Sadiku. W 30. minucie było już 2:0 dla Legii. Akcję zapoczątkowaną przez bardzo aktywnego w pierwszej połowie Chukwu, wykorzystał Cristian Pasquato. W ostatniej przed przerwą akcji bramkę nieoczekiwanie zdobyli gospodarze. Zamieszanie w polu karnym na gola zamienił Michał Szewczyk.

Druga połowa nie przyniosła wielu emocji na boisku, za to sporo poza nim. Około 66. minuty na stadionie zabrakło prądu i przez dziesięć minut w Bytowie panowały ciemności. Gospodarze byli w drugiej połowie zdecydowanie bardziej aktywni, jednak nie przełożyło się to na bramki. Wynik spotkania ustalił w 88. minucie Sadiku.

Drutex-Bytovia - Legia Warszawa 1:3 (1:2)

Bramki: Szewczyk 45 - Sadiku 2, 87, Pasquato 29

Drutex Bytovia Bytów: Mateusz Oszmaniec – Łukasz Wróbel, Fran Gonzales, Michał Stasiak, Marek Opałacz – Michał Szewczyk (46. Sebastian Kamiński), Bartłomiej Poczobut, Sławomir Duda (63. Bartosz Wolski), Kamil Wacławczyk, Jakub Wilk (46. Michał Jakóbowski) - Janusz Surdykowski.

Legia Warszawa: Radosław Cierzniak – Łukasz Broź (46. Artur Jędrzejczyk), Inaki Astiz (63. Łukasz Turzyniecki), Maciej Dąbrowski, Adam Hlousek – Sebastian Szymański, Michał Kopczyński, Tomasz Jodłowiec (71. Jarosław Niezgoda), Christian Pasquato, Daniel Chukwu – Armando Sadiku.

Żółta kartka: Bartłomiej Poczobut.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 2050.

📌 Koniec meczu 📌@LegiaWarszawa wygrywa z @DrutexBytovia
Rewanż w Warszawie pod koniec listopada 🏟#PucharPolski #DRULEG 1:3 pic.twitter.com/VOcLO6yKTf

— PZPN Puchar Polski (@PZPNPuchar) 25 października 2017 <scriptasyncsrc="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8">

Przegrywamy 1:3. Jedyną bramkę dla naszej zdobył Michał Szewczyk.
_____
⏱️ 90' | #DRULEG 1:3 | @PZPNPuchar pic.twitter.com/g4zgT37Lfz

— MKS Drutex-Bytovia(@DrutexBytovia) 25 października 2017 <scriptasyncsrc="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8">

KONIEC MECZU

Drutex - Bytovia Bytów - Legia Warszawa 1:3 "Wojskowi" mają sporą zaliczkę przed rewanżem.

Rzut wolny dla Drutexu. Prawdopodobnie ostatnia akcja meczu.

Dwie minuty doliczone przez sędziego.

Koszmarny błąd Wolskiego wykorzystuje Sadiku.

TRZECI GOL DLA LEGII

Rzut wolny dla Drutexu i kontra Legii. Poczobut ratuje się faulem i otrzymuje za to żółtą kartkę.

Najlepsza jak do tej pory okazja Janusza Surdykowskiego. Strzał jednak niecelny.

Rzut wolny dla Drutexu. Niecelny strzał Kamińskiego.

Niebezpieczny strzał Surdykowskiego! Interweniuje Radosław Cierzniak.

Trzecia zmiana w drużynie Legii. Boisko opuszcza Tomasz Jodłowiec, w jego miejsce Jarosław Niezgoda.

Sebastian Szymański przebiegł z piłką kilkanaście metrów i oddał strzał na bramkę. Interweniuje Mateusz Oszmaniec.

Rzut wolny dla Drutexu nie przyniósł żadnego zagrożenia

Zespoły ponownie na murawie.

Gramy dalej! Światło wróciło

W Bytowie wciąż nie widać światełka w tunelu.

Mimo braku prądu, kibice na trybunach bawią się doskonale.

Tymczasem w w Bytowie..."drobna" awaria. Na stadionie zgasło światło.

Druga zmiana w Legii. W pierwszej drużynie debiutuje piłkarz rezerw - Łukasz Turzyniecki.

Indywidualna akcja Chukwu w polu karnym Bytovii. Piłkę wybijają jednak gracze Drutexu.

Strata Tomasza Jodłowca. Piłkę przejął Surdykowski jednak jego indywidualna akcja nie przyniosła żadnych efektów.

Pasquato przedryblował kilku zawodników gospodarzy, jednak jego mocny strzał poszybował ponad poprzeczką.

Dwie zmiany w Bytovii. Na boisku pojawiają się Michał Jakóbowski i Sebastian Kamiński.

Jedna zmiana po stronie Legii, za Łukasza Brozia wszedł Artur Jędrzejczyk.

Zaczynamy drugą połowę!

Pierwsze 45 minut spotkania przebiegło pod całkowitą dominacją Legii. "Stołeczni", tuż przed przerwą, stracili na chwilę koncentrację, co przypłacili to golem "do szatni". Czy Bytowianom uda się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu? A może to Legia będzie chciała postawić kropkę nad "i"? Wracamy za kilka minut!

Koniec pierwszej części spotkania!

Zamieszanie w polu karnym Legii wykorzystał Michał Szewczyk.

GOL DLA DRUTEXU

Rzut rożny dla Drutexu Bytovii po strzale Dudy.

Nieprzyjemne uderzenie Pasquato. Dobrze ustawiony był jednak Mateusz Oszmaniec.

Rzut wolny dla Legii. Piłkarz Bytovii fauluje Chukwu.

Ładna próba rozegrania akcji w trójkącie przez graczy Drutexu. Brakuje jednak ostatniego podania.

W starciu z Chukwu ucierpiał Opałacz, podniósł się jednak z murawy.

Przeciągnięte dośrodkowanie Adama Hlouska.

Pasquato wykorzystał akcję zapoczątkowaną przez Chukwu.

DRUGI GOL DLA LEGII

Strzał Dudy szybuje ponad poprzeczką.

Faul na Poczobucie. Rzut wolny dla Bytovii.

Na spalonym gracz Drutexu.

Rzut rożny dla Legii, Chukwu fauluje jednak w ataku i od bramki zacznie Oszmaniec.

Rzut wolny dla Legii.

Indywidualna akcja Wróbla kończy się autem dla Legii.

Bytowianie nie mogą się póki co przebić przez zaporę w szarych strojach.

Odważna akcja indywidualna Szymańskiego.

Kolejny corner dla mistrzów Polski.

Rzut rożny dla Legii.

Akcja Bytovii skasowana czysto przez Dąbrowskiego

Pasquato dośrodkowuje, Chukwu oddaje strzał głową, jednak mija on bramkę Bytovii.