PlusLiga: Udany powrót podopiecznych Antigi na Torwar

W meczu 7. kolejki PlusLigi siatkarze Onico Warszawa pokonali na Torwarze BBTS Bielsko-Biała 3:0. Najlepszym zawodnikiem (MVP) spotkania wybrany został Antoine Brizard.

Trener Stephane Antiga w porównaniu do ostatnich meczów, zdecydował się na jedną zmianę w wyjściowym składzie. Na pozycji środkowego Sebastiana Wardę zastąpił Jan Nowakowski. Poza nim od pierwszej piłki na Torwarze barwy Onico reprezentowali Brizard, Gjorgiew, Wrona, Kwolek, Włodarczyk oraz Wojtaszek. W zespole rywala z Bielska-Białej w pierwszym składzie zobaczyliśmy trójkę obcokrajowców, w tym wracającego po kontuzji rozgrywającego reprezentacji Australii – Harrisona Peacocka.

Od początku pierwszego seta siatkarze Onico konsekwentnie budowali kilkupunktową przewagę. Udało im się odskoczyć gościom już przy stanie 3:1, kiedy to najdłuższą akcję seta skończył atak Bartosza Kwolka z drugiej linii. Po chwili ten sam zawodnik popisał się asem serwisowym, co tylko poprawiło morale drużyny. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, w której największe problemy rywalom sprawiali właśnie Kwolek oraz dzisiejszy jubilat – Wojciech Włodarczyk. Do tego doszło kilka udanych ataków środkiem Andrzeja Wrony, udana podwójna zmiana Firleja i Vernona-Evansa i siatkarzom Stephane’a Antigi udało się odnieść pewne zwycięstwo do 17.

Początek drugiego seta był bardziej zacięty. Co prawda atak i zagrywka Kwolka dały Onico prowadzenie, jednak później to goście zanotowali trzy punkty z rzędu. Kilka minut obie ekipy grały "punkt za punkt", ale od stanu 7:5 siatkarzom Onico udało się ponownie stopniowo budować przewagę. Do gry włączył się Nikola Gjorgiew, który atakował i zagrywał z bardzo wysoką skutecznością, w dodatku mogliśmy obejrzeć kilka punktowych bloków Nowakowskiego i Brizarda. W drużynie gości w ataku najlepiej spisywał się Krikun, jednak to było za mało. Gdy w końcówce seta Onico miało już bezpieczną przewagę, trener Antiga dał ponownie pograć zmiennikom. Tym razem oprócz podwójnej zmiany, na parkiecie pojawili się także Kowalczyk i Gruszczyński.

Od początku trzeciej partii na boisku w miejsce Wojciecha Włodarczyka zameldował się Guillaume Samica. Ten set przyniósł dużo więcej emocji. Co prawda Onico rozpoczęło go z podobnym animuszem, jak dwie poprzednie partie (dobre ataki Wrony i Brizarda), ale przy prowadzeniu gospodarzy 8:4 BBTS zaczął odrabiać straty. Kilka obronionych ataków i skutecznych akcji głównie z lewego skrzydła pozwoliło gościom doprowadzić do stanu 10:10. Od tego momentu oba zespoły szły łeb w łeb, a o wyniku całego seta zdecydować miała dopiero końcówka. BBTS prowadził nawet 20:18, ale podopiecznym trenera Antigi udało się szybko wyrównać, dzięki udanym atakom Kwolka i "Samika". W kolejnych minutach gracze ONICO zachowali zimną krew i po punktowej zagrywce Brizarda udało im się przechylić szalę zwycięstwa w secie, jak i całym meczu na swoją korzyść.

Tym samym, po niespodziewanej porażce 0:3 z Espadonem Szczecin,  gracze Onico Warszawa udanie powrócili do rywalizacji na Torwarze. MVP spotkania wybrany został Antoine Brizard, który cały mecz bardzo dobrze rozdzielał piłki pomiędzy swoich klubowych kolegów. Kolejny mecz Onico już w najbliższą sobotę. W Kędzierzynie-Koźlu rywalem będzie mistrz Polski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Onico Warszawa – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)

Onico: Antoine Brizard (3), Nikola Gjorgiew (15), Wojciech Włodarczyk (4), Bartosz Kwolek (13), Andrzej Wrona (7), Jan Nowakowski (6) – Damian Wojtaszek (libero) oraz Sharone Vernon-Evans (1), Guillaume Samica (4), Jan Firlej (1), Jakub Kowalczyk (2), Jędrzej Gruszczyński (libero).
BBTS: Harrison Peacock, Oleg Krikun (2), Viacheslav Tarasov (1), Tomasz Piotrowski (1), Mariusz Gaca (4), Wojciech Siek (4) – Kajetan Marek (libero) oraz Piotr Łukasik (11), Przemysław Czauderna (libero), Bartosz Janeczek (6), Jarosław Maciończyk (1), Jakub Bucki (3), Bartosz Cedzyński (2).

Pozostałe mecze 7. kolejki PlusLigi:

2017-10-27: Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:21, 25:18, 20:25, 21:25, 12:15)
2017-10-28: Łuczniczka Bydgoszcz - ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (21:25, 18:25, 18:25)
2017-10-28: Cuprum Lubin – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (25:18, 21:25, 20:25, 25:18, 15:12)
2017-10-28: GKS Katowice – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:21, 25:12, 25:15)

2017-10-28: Asseco Resovia – Trefl Gdańsk 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)
2017-10-28: MKS Będzin – Espadon Szczecin (19.00)
2017-10-29: Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel (14.45; transmisja – Polsat Sport).