Aleksandar Boricić – Prezydent Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) poinformował o tym w specjalnym liście Jacka Kasprzyka – Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

 

Do: Pana Jacka Kasprzyka – Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej

 

Europejska Gala Siatkówki 2017 – Nominacja do Nagrody Specjalnej

 

Szanowny Panie Prezesie,

 

Z wielką przyjemnością informuję, że Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej [CEV] wybrała Polski Związek Piłki Siatkowej do otrzymania specjalnej nagrody podczas Europejskiej Gali Siatkówki 2017:

 

CEV Wydarzenie Roku

 

Mecz otwarcia Lotto Eurovolley Poland.

 

Ta nominacja jest wielkim wyróżnieniem dla Polskiego Związku, jak również podkreśla rozwój siatkówki w Polsce i Europie.

 

To prestiżowe wydarzenie odbędzie się podczas Oficjalnej Prezentacji Europejskiej Gali Piłki Siatkowej 2017 – w piątek, 17 listopada, o godz. 19:30 w hotelu Ritz-Carlton w Moskwie (Rosja).

 

Aleksandar Boricić – Prezydent Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej

 

Przypomnijmy: Spektakularna Ceremonia Otwarcia Lotto Eurovolley Poland 2017 odbyła się 24 sierpnia tego roku na arenie PGE Narodowy i poprzedziła mecz Polska – Serbia. Obserwowało ją ponad 60 tysięcy widzów. Trzy lata wcześniej PGE Narodowy był areną ceremonii i meczu otwarcia FIVB Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn zakończonych złotym medalem reprezentacji Polski w katowickim Spodku.