Spółka Wojciecha ‘Tabasko’ Kruzy pod banderą Illuminar Gaming zwyciężyła 15. sezon ESL Mistrzostw Polski, a także zdobyła srebrne medale drugiej edycji Pucharu Polski Cybersport. Triumf w Łodzi zagwarantował jej udział w mistrzostwach narodów Europy - ESL Clash of Nations. Turniej odbywać się będzie od 1 do 3 listopada podczas Paris Games Week, jego pula nagród wynosi 15 tysięcy Euro, a dla graczy iHG jest to wydarzenie priorytetowe. Dlatego własnie ekipa uważana za najlepszą formację w Polsce do współpracy zaprosiła Veggiego.

 

Fryderyk Kozioł jest poważanym na polskiej scenie ekspertem i komentatorem League of Legends. Swoją esportową karierę rozpoczął jednak od pozycji gracza, a następnie kontynuował ją na stanowisku trenera. Był szkoleniowcem zawodników Kiedyś Miałem Team, którzy po wywalczeniu miejsca w EU LCS dołączyli do Team ROCCAT. Swoją wiedzą wspierał również Reason Gaming, Overclockers UK czy „stare” Illuminar Gaming, które rozpadło się w czerwcu 2016 roku.

 

 

Veggie przyznał, że trenuje z Illuminar Gaming od zakończenia 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski. I choć jego zespołowi nie udało się wygrać Pucharu Polski Cybersport, zapewnił, że na mistrzostwach ESL Clasch of Nations iHG da z siebie wszystko.