NHL: Kolejna wysoka porażka obrońców trofeum

Broniący Pucharu Stanleya hokeiści Pittsburgh Penguins przegrali na wyjeździe z Winnipeg Jets 1:7 w niedzielnym meczu ligi NHL. W pierwszej tercji hat-trickiem popisał się Blake Wheeler, a gospodarze prowadzili aż 5:0.

Trzy z tych goli Jets strzelili w odstępie 34 sekund.

W drugiej tercji honorową bramkę dla gości zdobył Jewgienij Małkin, a w trzeciej gospodarze uzyskali dwie następne. Wynik ustalił w 53. minucie Brendan Lemieux. 21-letni zawodnik Jets jest synem słynnego Claude'a Lemieux, jednego z najlepszych hokeistów w historii. Brendan grał wcześniej w zespole Manitoba Moose w lidze AHL, w NHL zadebiutował 20 października, a w niedzielę zdobył swoją pierwszą bramkę.

- Czuję się wspaniale. Jestem szczęśliwy, że ja także wpisałem się na listę strzelców. Każdy dzień w tym klubie jest dla mnie błogosławieństwem i staram się go wykorzystać - powiedział Brendan Lemieux.

Jets zrewanżowali się "Pingwinom" za porażkę cztery dni temu w Pittsburghu 1:2.

Obrońcy Pucharu Stanleya zostali tak upokorzeni już po raz trzeci od początku sezonu. 6 października przegrali w Chicago z ekipą Blackhawks 1:10, zaś przed tygodniem w Tampie z drużyną Lightning 1:7. W dorobku mają siedem zwycięstw i sześć porażek (w tym jedną po dogrywce).