Zakłady bukmacherskie na sukces Hamiltona przyjmowane są w stosunku 1 do 1,88, a na wygraną Niemca Sebastiana Vettela z Ferrari 1 do 3.

 

W niedzielę w Meksyku triumfował Holender Max Verstappen (Red Bull), Hamilton był dziewiąty, zaś największy jego konkurent Vettel czwarty, co sprawiło, że punkty zdobyte przez Niemca nie wystarczyły do przedłużenia walki o mistrzostwo świata.

 

32-letni Hamilton, który wygrał już 64 wyścigi i czterokrotnie był mistrzem świata Formuły 1, jest także poważnym kandydatem do otrzymania w najbliższych miesiącach od królowej Elżbiety II tytułu szlacheckiego, łączącego się z prawem używania tytułu "Sir". Kierowca otrzymał już jedno odznaczenie brytyjskiej rodziny królewskiej - MBE, czyli członek orderu.

 

- To byłby wielki zaszczyt móc ponownie gościć w pałacu. Zawsze reprezentuję Anglię najlepiej jak potrafię. Mam kilku przyjaciół, którzy otrzymali tytuł szlachecki i mówię do nich "Sir". Dlaczego nie używać tego, skoro to niepowtarzalne i piękne - powiedział Hamilton żartując, że jeśli otrzyma odznaczenie będzie +zmuszał+ przyjaciół do zwracania się do niego per "Sir".