PGE Ekstraliga: Przemysław Pawlicki zawodnikiem MrGarden GKM Grudziądz

Żużel

Przemysław Pawlicki będzie w nowym sezonie reprezentował barwy startującego w ekstralidze żużlowej MrGarden GKM Grudziądz. W klubie liczą, że pozyskanie stałego uczestnika przyszłorocznej Grand Prix pozwoli im walczyć w nowych rozgrywkach ligowych o udział w fazie play-off.

Miniony sezon starszy z braci Pawlickich spędził w Gorzowie, gdzie wraz z Cash Broker Stalą zdobył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Indywidualnie został wicemistrzem kraju i wygrał Złoty Kask. Największym osiągnięciem zawodnika jest jednak awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix.

Swoją żużlową karierę rozpoczął w 2008 roku w zespole Unii Leszno. Zadebiutował na własnym torze i jadąc przeciwko Atlasowi Wrocław zdobył 11 punktów. W dotychczasowej karierze reprezentował barwy leszczyńskich „Byków”, Stali Gorzów Wielkopolski i Polonii Piła. Grudziądz będzie jego czwartym w historii klubem. Miniony sezon w indywidualnej klasyfikacji zawodników ekstraligi zakończył na 31 miejscu uzyskując średnią 1,639 punktu na bieg.

- Jestem bardzo zadowolony z pozyskania Przemysława Pawlickiego. Jest to zawodnik, który cały czas się jeszcze rozwija i nigdy nie odpuszcza. Liczę, że pozyskanie tego zawodnika pozwoli nam osiągać lepsze wyniki w meczach wyjazdowych, a co za tym idzie powalczyć o play-offy w sezonie 2018 - powiedział na stronie internetowej grudziądzkiego klubu trener Robert Kempiński.

Pawlicki jest szóstym zawodnikiem w kadrze MrGarden GKM. Wcześniej zarząd uzgodnił warunki dalszej współpracy z Rosjaninem Artiomem Lagutą oraz Krzysztofem Buczkowskim. Ważne umowy mają Szwed Antonio Lindbaeck, Niemiec Kai Huckenbeck oraz Krystian Pieszczek.