Sporty walki

KSW 41: Były mistrz wystąpi w Katowicach!

Gala w Legionowie będzie już drugim eventem mieszanych sztuk walki organizowanym przez promotora bokserskiego Tomasza Babilońskiego. Po raz pierwszy Babiloński podjął wyzwanie organizacji gali MMA w sierpniu w Międzyzdrojach i mimo problemów pogodowych wydarzenie spełniło oczekiwania. Dlatego jeszcze w tym samym roku dojdzie do Babilon MMA 2, tym razem w podwarszawskim Legionowie.

 

Galę swoimi nazwiskami firmować będą dwaj zawodnicy, którzy niegdyś uprawiali inne dyscypliny sportu. Kołecki to były sztangista, który w swoim dorobku ma między innymi złoty medal olimpijski. Z kolei Bazelak, który w młodości trenował różne sporty walki, był kojarzony w pierwszej dekadzie XXI wieku głównie z zawodami strongmanów i kulturystyką. Sił w MMA postanowił spróbować w 2012 roku, gdy zaliczył jedyny jak do tej pory występ w KSW, gdy na KSW 18 przegrał przez TKO z Kamilem Walusiem.

 

 

Kołecki i Bazelak mieli już zmierzyć się wcześniej, ale ich pojedynek, planowany na PL MMA 74, nie doszedł do skutku z powodu odwołania gali w Toruniu. Do starcia dwóch ciężkich dojdzie jednak w Legionowie, gdzie zmierzą się oni w walce wieczoru. Dla Kołeckiego będzie to już drugi występ pod skrzydłami Tomasza Babilońskiego, bowiem podczas bokserskiej gali w Wieliczce, był sztangista pokonał w walce na zasadach MMA Łukasza Łysoniewskiego.

 

Transmisja gali w Legionowie na sportowych antenach Polsatu.