Piłka nożna

Evra kopnął ultrasa w głowę! Czerwona kartka...

Do całej sytuacji doszło jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra. W trakcie rozgrzewki kibice Marsylii przedostali się w okolice linii końcowej boiska. Między nimi, a piłkarzami wywiązała się kłótnia. W końcu nerwów na wodzy nie utrzymał Evra i wyprowadził mocne kopnięcie na głowę jednego z fanów. Sędzia Tamas Bognar był jednak czujny. Zauważył tę sytuację i pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Obrońca mecz miał zacząć na ławce, więc nie osłabił swojej drużyny, która mogła mecz rozpocząć w komplecie.

 

Od piątkowego poranka jest to temat numer jeden we francuskich mediach. Wszyscy zastanawiają się nad karą jaką dostanie Evra. „L'Equipe” twierdzi, że może zostać wykluczony z europejskich rozgrywek nawet na kilka miesięcy. Możliwe, że będzie to kara podobna do tej, którą dostał Eric Cantona.

 

W 1995 roku legenda francuskiej piłki, ówczesny piłkarz Manchesteru United, w meczu z Crystal Palace pobiegł na trybuny i kopnął obrażającego go kibica. Ostatecznie został zawieszony na dziewięć miesięcy, a ponadto został oskarżony o napaść, a w konsekwencji musiał wykonywać prace społeczne. Czy podobnie będzie w przypadku Evry?