NBA: Pewna wygrana obrońców tytułu

Obrońcy tytułu Golden State Warriors pewnie pokonali na wyjeździe osłabione brakiem dwóch podstawowych koszykarzy San Antonio Spurs 112:92. W drugim czwartkowym meczu ligi NBA Portland Trail Blazers wygrali u siebie z Los Angeles Lakers 113:110. Bohaterem był Damian Lillard.

27-letni koszykarz w ostatnich sekundach trafił za trzy punkty, ale spotkanie miało od początku swoją dramaturgię. O losach zadecydowały jednak końcowe minuty.

Na 18 sekund przed ostatnią syreną gospodarze prowadzili 110:107, ale wtedy za trzy punkty rzucił Kentavious Caldwell-Pope i doprowadził do wyrównania. Trener Terry Stotts od razu poprosił o przerwę, a po niej piłka trafiła do Lillarda.

On zresztą był bohaterem całego meczu. Nie tylko zaimponował w ostatniej akcji, ale w sumie zdobył 32 punkty. Bezbłędnie wykonał 14 rzutów osobistych.

- Czułem się dzisiaj bardzo dobrze. Piłka praktycznie za każdym razem wychodziła z moich rąk i trafiała do kosza. Nawet wówczas, gdy myślałem, że nic z tego - przyznał.

Z kolei Lakers nie tylko muszą przełknąć gorycz porażki, ale stracili także Larry'ego Nance'a. W trzeciej kwarcie musiał opuścić boisko i z grymasem bólu zszedł do szatni. Potem klub potwierdził, że zawodnik złamał kość ręki.

- To dla nas bardzo przykra wiadomość. To solidny zawodnik, na którego zawsze mogłem liczyć - powiedział trener Luke Walton.

W drużynie z Los Angeles najwięcej punktów zdobył Brook Lopez - 27.

W drugim czwartkowym meczu broniący tytułu Golden State Warriors nie dali szans San Antonio Spurs. Do zwycięstwa 112:92 drużynę poprowadziło gwiazdorskie trio Kevin Durant (24 pkt), Stephen Curry (21) i Klay Thompson (27).

San Antonio Spurs musieli radzić sobie bez Kawhi Leonarda i Tony'ego Parkera. Jak się okazało te dwa ogniwa są niezastąpione i mimo dobrego wejścia w mecz (prowadzenie w pierwszej kwarcie 33:24) nie zdołali tego kontynuować. Błędy pojawiały się zwłaszcza w defensywie.

- Liczę na to, że Leonard wróci w ciągu trzech najbliższych tygodni. W tym spotkaniu jednak należą się pochwały LaMarcusowi Aldrige'owi. Zaprezentował się wspaniale. Podziwiam jego wytrwałość, skupienie. Wykonał świetną robotę - powiedział szkoleniowiec Spurs Gregg Popovich.

Popovich nie dotrwał do końca spotkania na ławce rezerwowych. Po tym jak w czwartej kwarcie kwestionował głośno jedną z decyzji sędziego, został wyrzucony z parkietu.

Najlepszym graczem po stronie Spurs był Aldrige - 24 punkty i 10 zbiórek.