Outsider postraszył Juventus! Szczęsny i Zieliński od pierwszych minut

Beniaminek Benevento prowadził z Juventusem 1:0 i był bliski sprawienia niespodzianki w meczu z mistrzami Włoch. Ostatecznie jednak "Stara Dama" z Wojciechem Szczęsnym w składzie wygrała 2:1. Od pierwszej minuty oglądaliśmy również Piotra Zielińskiego, którego Napoli zremisowało 0:0 z Chievo Werona

O godzinie 15.00 miało się rozpocząć pięć meczów, jednak spotkanie Lazio - Udinese zostało przełożone z powodu ulewy i zalanego Stadio Olimpico.

W Weronie Chievo z Pawłem Jaroszyńskim oraz Mariuszem Stępińskim na ławce podejmowało Napoli, w którego podstawowej jedenastce widzieliśmy Piotra Zielińskiego. Przez pierwsze 45 minut goście zdominowali rywali, ale efektów w postaci gola nie oglądaliśmy.

Lider z Neapolu potrzebował trafienia, ale minuty upływały, a w dalszym ciągu utrzymywał się bezbramkowy remis. Zieliński opuścił murawę po 72 minutach, a jego zespół zaliczył drugą wpadkę w tym sezonie. Mimo to pozostał liderem rozgrywek.

Chievo - Napoli 0:0

Po pierwszej połowie meczu Juventusu z Benevento wszyscy byli w ogromnym szoku. Drużyna, która przegrała wszystkie jedenaście spotkań w tym sezonie, strzeliła zaledwie cztery gole i straciła aż 29 prowadziła z mistrzem Włoch i najlepszą drużyną Serie A w ostatnich latach. Na listę strzelców wpisał się, genialnym uderzeniem z rzutu wolnego Amato Ciciretti. Szczęsny, który dostał kolejną szansę występu od pierwszej minuty nawet nie drgną. Piękny sen piłkarzy Benevento przerwał Gonzalo Higuain, a po chwili Juve na prowadzenie wyprowadził Juan Cuadrado. "Stara Dama" z problemami, ale zatrzymała u siebie trzy punkty.

Juventus - Benevento 2:1 (0:1)

Bramki: Higuain 57, Cuadrado 66 - Ciciretti 19