Siatkarze BBTS pobili niechlubny rekord PlusLigi

Siatkarze BBTS Bielsko-Biała pobili niechlubny rekord PlusLigi! Przegrali 0:3 w rozegranym awansem meczu 13. kolejki PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i jest to ich ósma porażka z rzędu i ósmy mecz w którym nie zdołali wywalczyć nawet punktu. Tak słabego startu sezonu nie miała dotychczas żadna z drużyn.

O problemach podopiecznych trenera Rostislava Chudika pisaliśmy kilka dni temu. Drużyna z Bielska-Białej fatalnie prezentuje się na początku obecnego sezonu, przegrała kolejno z Asseco Resovią (1:3), Indykpolem AZS Olsztyn (1:3), Cuprum Lubin (1:3), Cerrad Czarnymi Radom (0:3), Jastrzębskim Węglem (0:3), Onico Warszawa (0:3), GKS Katowice (1:3), a w środę poległa 0:3 w konfrontacji z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Obie ekipy znajdowały się na przeciwnych biegunach ligowej tabeli, nic więc dziwnego, że mistrzowie Polski wygrali gładko, w trzech krótkich setach (25:10, 25:15, 25:18), choć trener Andrea Gardini w starciu z outsiderem dał odpocząć kilku czołowym zawodnikom (Mateusz Bieniek, Sam Deroo). Samo spotkanie należało do najkrótszych w sezonie – trwało zaledwie 61 minut. Po tym spotkaniu ekipa z Bielska-Białej zamyka tabelę z bilansem meczów 0–8, mając zero zdobytych punktów, sety 4–24...

Siatkarze BBTS pobili w tym spotkaniu niechlubny rekord PlusLigi: w ósmym kolejnym meczu od początku sezonu nie zdobyli nawet punktu. Wcześniej podobne osiągnięcie uzyskali siatkarze MKS Banimex Będzin, którzy w sezonie 2014/15 przegrali kolejno z: PGE Skrą Bełchatów (1:3), Cerrad Czarnymi Radom (0:3), Asseco Resovią (1:3), Transferem Bydgoszcz (1:3), Jastrzębskim Węglem (1:3), Lotosem Treflem Gdańsk (0:3) oraz ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (0:3). W ósmym meczu będzinianie zdołali jednak zgarnąć komplet punktów w ósmym meczu, wygrywając z AZS Częstochowa 3:1.

Drużyna MKS wygrała w tamtym sezonie 4 z 26 spotkań i zajęła ostatnie – 14. miejsce w tabeli sezonu zasadniczego, w rywalizacji play-off zdołali jednak awansować na pozycję 11. W tamtym sezonie jednak nikt z PlusLigi nie spadał, w tym drużyny z końca tabeli nie mają takiego komfortu. Dwie najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane z ekstraklasy, a trzecia od końca zagra w barażu z czołowym pierwszoligowcem.

Kolejne mecze mogą mieć ogromne znaczenie dla dalszych losów ekipy z Bielska-Białej. Siatkarze BBTS w tym miesiącu zagrają z MKS Będzin (9. kolejka, 11 listopada, wyjazd – transmisja Polsat Sport), Espadonem Szczecin (10. kolejka, 17 listopada, dom – transmisja Polsat Sport), Łuczniczką Bydgoszcz (zaległy mecz 6. kolejki, 21 listopada, dom) oraz Dafi Społem Kielce (11. kolejka, 24 listopada, wyjazd).

W załączonym materiale wideo skrót meczu 4. kolejki PlusLigi BBTS Bielsko-Biała - Cuprum Lubin 1:3.