Sporty walki

Wach - Miller w Polsacie Sport!

Przylatując do Nowego Jorku, dziesięć dni przed walką, byłeś w trakcie pełnych przygotowań treningowych?


Mariusz Wach: Dokładnie. Przyleciałem w środę, w sobotę odbył się zaplanowany, sześciorundowy sparing, dość mocny, z Bryantem Jennningsem. To była ostatnia ostra zabawa. Ostatnie dni to już tylko praca nad refleksem, szybkością


Mógłbyś porównać, wiedząc oczywiście, że to zupełnie inny rywal – Twoje przygotowania przed Millerem do tych przed wygraną z  Teperem?


To był na pewno wystarczający okres, mieliśmy miesiąc na pełne przygotowania (przyp. red. na Millera). Byłem na sparingach u Tony Yoka, pracowaliśmy, sparowaliśmy. Było dobrze.


Oglądając walki Millera – które  były podstawą do przygotowań, były najważniejsze by wyciągnąc wnioski?


MW: Na pewno ta ostatnia, bo rywal był lepszy. Można było coś podpatrywać, bo w poprzednich walkach wychodził, robił swoją robotę i nokautował. W tej ostatniej walce można było coś zobaczyć, zrobić jakieś analizy, był konkretny temat.


Nie ma sensu pytać o buńczuczne wypowiedzi Millera, bo słowa nie walcza. Powiedz lepiej co myślisz o planie „Big Baby” zadawania 60 ciosów na rundę...


On tak może zadawać... ale przez pierwsze  dwie, może trzy rundy. Później jego głowa nie wytrzyma. Będzie szósta, ósma runda,  a on nie będzie potrafił się zachować w ringu. Na sparingach na pewno tak nie walczył, takiej walki nie miał. Te późniejsze rundy będą należały do mnie. W tych pierwszych będę musiał być bardzo ostrożny, ale też nie dać mu się rozhulać też za bardzo, żeby nie poczuł wiatru w plecy. Muszę go w tych pierwszych rundach parę razy przystopować. Jego głowa w którejś tam rundzie sama się wyłączy. On tego jeszcze nie wie – nie wie, jak się zachowa jego organizm na przykład w dziesiątej rundzie.


Zadecyduje Twoje doświadczenie.


Dokładnie. Walki w ringu się na sparingach, obozach przygotowawczych nie nauczysz. Zobaczysz, że w późniejszych rundach wróci do swoich nawyków. Tak będzie.


Miller zapowiada jatkę, a promotorzy mówią, że  walka Miller kontra Wach to prawie eliminator do pojedynku o mistrzostwo świata. Podchodzisz do tego na luzie.


Oczywiście. Coś promotorzy muszą tam mówić, walkę sprzedać. O tym się rozmawia, ale to w ringu nie będzie miało żadnego znaczenia. Jakieś tam paski mają być. Najważniejsze jest, żeby wygrać. O reszcie będziemy rozmawiać później.

 

W załączonym materiale wideo trening medialny Mariusza Wacha!

 

Transmisja gali z walką Mariusza Wacha z Jarrellem Millerem w nocy z soboty na niedzielę od godziny 3:00 w Polsacie Sport.