E-sport

Reprezentanci Polski pożegnali Boruca w FIFA...

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym, a także kolejnym roku pojawią się następne edycje kultowej serii, jednak już teraz Dyrektor generalny Electronic Arts zapowiedział, że w przyszłości producent zamierza zmienić model biznesowy, jeśli chodzi o produkcje takie jak FIFA oraz Madden NFL. Zamiast wydawać co roku nową część, planowane będą aktualizacje wpływające na rozgrywkę i wprowadzające najważniejsze zmiany.

Taka forma dystrybucji działa już w Korei Południowej oraz Chinach, gdzie kolejna część FIFA ukazuje się raz na cztery lata. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że mniejsza aktualizacja nie jest w stanie zrewolucjonizować rozgrywki w takim stopniu, w jaki robi to kolejna edycja gry. Z drugiej strony "Elektronicy" byli często krytykowani za zbyt częste wypuszczanie nowych odsłon, co w opinii wielu fanów było jawnym żerowaniem na oszczędnościach graczy.

Podobny model działa już na urządzeniach mobilnych, lecz EA Sports planuje rozszerzyć go również na inne platformy. Nie wiadomo jednak dokładnie kiedy nastąpi zapowiadana zmiana.