Stelmet powstał z kolan w hicie PLK! Wielki niedosyt w Radomiu

Stelmet BC Zielona Góra przez prawie cały mecz gonił wynik, ale ostatecznie wygrał z Rosą Radom na wyjeździe 80:72 w hicie PLK.

Lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy m.in. dzięki trafieniom Patrika Audy i Kevina Puntera zdobywali przewagę - po akcji tego ostatniego było 15:10. W Stelmecie starali się odpowiadać na to Thomas Kelati i Vladimir Dragicević, ale przede wszystkim brakowało defensywy. Później Rosa zanotowała jeszcze niesamowitą serię 14:0 i po trójce Igora Zajcewa było już 29:12! Straty zmniejszali trochę Martynas Gecevicius oraz Przemysław Zamojski, ale to radomianie mieli 14 punktów przewagi po 10 minutach gry. W drugiej kwarcie dużo akcji kończył Dragicević, ale trener Wojciech Kamiński ma do dyspozycji Ryana Harrowa, który indywidualnymi akcjami utrzymywał wysokie prowadzenie. Stelmet zaczął stosować obronę na całym parkiecie, ale Rosa dobrze sobie z tym radziła. Ostatecznie po pierwszej połowie wygrywała aż 49:34.

Mistrzowie Polski nie zamierzali się poddawać i od początku trzeciej kwarty walczyli o poprawę wyniku. Dzięki trafieniu Geceviciusa zbliżyli się nawet na siedem punktów, ale na więcej radomianie nie chcieli już pozwolić. To zmieniało się w kolejnych minutach. Gospodarze ciągle utrzymywali się na prowadzeniu, ale po trójce Geceviciusa po 30 minutach mieliśmy tylko sześć punktów różnicy. W ostatniej kwarcie Stelmet dalej trzymał się swojego planu - dzięki akcji 2+1 Jamesa Florence’a w końcu doprowadził do wyrównania, a rzut z dystansu Geceviciusa wyprowadził tę ekipę na prowadzenie! Seria 15:0 sprawiła, że drużyna trenera Artura Gronka wygrywała już ośmioma punktami. Zielonogórzanie kontrolowali sytuację na parkiecie, ale zespół z Radomia nie wrócił do gry. Ostatecznie mistrzowie wygrali 80:72.

Najlepszym zawodnikiem gości był Vladimir Dragicević z 14 punktami i ośmioma zbiórkami. 17 punktów dla gości zanotował Kevin Punter.

Rosa Radom - Stelmet BC Zielona Góra 72:80 (31:17, 18:17, 13:22, 10:24)

Rosa Radom: Kevin Punter 17, Ryan Harrow 15, Robert Witka 12, Patrik Auda 11, Igor Zajcew 11, Marcin Piechowicz 4, Michał Sokołowski 2, Maciej Bojanowski 0, Szymon Szymański 0, Wojciech Wątroba 0, Filip Zegzuła 0

Stelmet BC Zielona Góra: Vladimir Dragicevic 14, Martynas Gecevicius 12, Adam Hrycaniuk 11, Thomas Kelati 10, Łukasz Koszarek 9, Przemysław Zamojski 9, Armani Moore 8, James Florence 7, Filip Matczak 0, Jarosław Mokros 0