El. MŚ 2018: Rozpacz na San Siro! Włosi nie jadą na mundial!

Reprezentacja Włoch po raz trzeci w historii nie zagra na mistrzostwach świata. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 1958 roku! Piłkarze Giampiero Ventury zremisowali ze Szwecją na San Siro 0:0. Pierwsze starcie 1:0 wygrali Szwedzi i to oni pojadą na mundial.

Przed rozpoczęciem baraży to właśnie ta para wzbudziła największe emocje. Nikt nie wyobrażał sobie mundialu bez udziału reprezentacji Włoch. Po pierwszym meczu były jednak ku temu przesłanki, bo "Azzurri" przegrali ze Szwecją w Sztokholmie 0:1. Jak się okazało najgorszy dla Italii scenariusz stał się faktem. Włosi rozgrywają swoje mecze na San Siro od 1927 roku i jeszcze nigdy tam nie przegrali. Piłkarze Giampiero Ventury podtrzymali dobrą passę, ale to nie wystarczyło, bowiem wynik dwumeczu ze Szwecją dał awans rywalom.

Kibice na trybunach oczekiwali, że ich drużyna przechyli szalę zwycięstwa tej rywalizacji na swoją stronę, a gospodarze nie zamierzali długo czekać na spełnienie ich i swoich marzeń. Od pierwszej minuty rzucili się na bramkę Robina Olsena, lecz ten był bezbłędny. W pierwszej połowie nie brakowało kontrowersyjnych sytuacji. Najpierw w polu karnym faulowany był Marco Parolo, lecz arbiter był innego zdania i nie podyktował jedenastki. Chwilę później pod bramką Gianluigiego Buffona Matteo Darmian dotknął piłki ręką, ale to też umknęło uwadze sędziego. Najgroźniejsza sytuacja Włochów miała miejsce w 40. minucie, kiedy to Ciro Immobile po zagraniu Jorginho pokonał Olsena, lecz na drodze piłki jak spod ziemi wyrósł Andreas Granqvist i wybił piłkę zanim przekroczyła linię bramkową.

Fakt, że od pożegnania z mundialem dzieliło gospodarzy tylko 45 minut, zmotywował ich bardzo mocno. Dogrywkę mógł zapewnić im Alessandro Florenzi, który po dośrodkowaniu Darmiana uderzył z woleja. Od szczęścia dzieliło go dosłownie kilka centymetrów. Do samego końca Szwedzi musieli się bronić. W końcówce potężne uderzenia El Shaarawy'ego i Jorginho heroicznie bronił Olsen. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że był on bohaterem skandynawskiej drużyny.

Po ostatnim gwizdku na San Siro zapanowała rozpacz. To nie wielka Italia, a reprezentacja Szwecji dołączyła do Chorwacji i Szwajcarii, które również wygrały swoje dwumecze i awansowały na mundial.

Włochy - Szwecja 0:0

Włochy: Gianluigi Buffon - Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini - Antonio Candreva (76 Federico Bernardeschi), Alessandro Florenzi, Jorginho, Marco Parolo, Matteo Darmian (63 Stephan El Shaarawy) - Manolo Gabbiadini (63 Andrea Belotti), Ciro Immobile

Szwecja: Robin Olsen - Mikael Lustig, Victor Lindelof, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson - Viktor Claesson (72 Marcus Rohden), Jakob Johansson (19 Gustav Svensson), Sebastian Larsson, Emil Forsberg - Ola Toivonen (54 Isaac Kiese Thelin), Marcus Berg

Relacja zakończona

KONIEC MECZU! WŁOSI NIE JADĄ NA MUNDIAL!

Rzut rożny dla Włochów! To ich ostatnia szansa!

Jorginho uderzył z dystansu i zabrakło mu naprawdę niewiele.

Buffon w polu karnym Olsena! Włosi stawiają wszystko na jedną kartę!

Żółtą kartkę ogląda Immobile.

Włosi sygnalizują, że jeden ze Szwedów dotknął piłki ręką we własnym polu karnym. Która to już dziś kontrowersja?!

Włosi będą mieli jeszcze pięć minut, aby odwrócić losy tego spotkania!

Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry!

Groźnie pod bramką Olsena! Szwedzki golkiper broni potężną bombę El Shaarawy'ego!

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Bernardeschiego spadło wprost na głowę Augustinssona, który wybił piłkę i dał chwilę oddechu Szwedom. To będzie najważniejsze pięć minut w ich dotychczasowej karierze!

Piłka w bramce Buffona po strzale Berga, jednak uniesiona chorągiewka arbitra bocznego. Gol nie został uznany.

Szansa Szwedów! Forsberg dorzucił Bergowi, któy zgrał do Thelina. Ten uderzył jednak bardzo mocno, ale i niecelnie.

Zmiana - Włochy: Antonio Candreva ustąpił miejsca Federico Bernardeschiemu.

Jak dotąd Włosi oddali cztery celne strzały. Szwedzi mieli jedynie jedną udaną próbę!

Zmiana - Szwecja: Marcus Rohden w miejsce Viktora Claessona.

El. MŚ 2018: Kibice na San Siro wygwizdali hymn Szwecji. Piękne zachowanie Buffona

Rewanżowe starcie między Włochami a Szwedami, które ma wyłonić jednego z ostatnich finalistów przyszłorocznego mundialu, zaczęło się od brzydkiego zachowania fanów gospodarzy, którzy postanowili wygwizdać hymn rywali. Zupełnie inaczej zareagował Gianluigi Buffon, który energicznymi brawami oddał szacunek przeciwnikom. W miniony piątek reprezentacja Szwecji skromnie pokonała Włochów przed własną publicznością, zdobywając jednobramkową zaliczkę.

Żółta kartka dla Thelina.

Szwedzki golkiper leży na murawie po tym jak zderzył się ze słupkiem podczas interwencji.

Mikael Lustig i Viktor Claesson ukarani żółtymi kartkami.

Dwie zmiany - Włochy: Stephan El Shaarawy wszedł za Matteo Darmiana, a Andrea Belotti za Manolo Gabbiadiniego.

Świeżo wprowadzony Isaac Kiese Thelin mógł dać Szwedom bufor bezpieczeństwa. Wyszedł sam na sam z Buffonem ale uderzył wprost fatalnie.

Strzał Chielliniego bez trudu obronił Olsen. Szwedzki bramkarz jest dziś niezastąpiony.

Zmiana - Szwecja: Ola Toivonen ustąpił miejsca Isaacowi Kiese Thelinowi.

Ależ blisko byli Włosi! Florenzi uderzył z woleja a piłka minęła słupek o kilka centymetrów.

Tym razem w polu karnym Wlochów leży dwóch zawodników. Arbiter nadal niezwruszony.

Ostre starcie w polu karnym Szwecji. Faulowany był Darmian, ale wcześniej Włoch zdaniem arbitra zagrał ręką. Powtórki pokazały, że nie miał racji. To powinien być rzut karny.

Zaczynamy drugą część spotkania!

Włosi nie zamierzają złożyć broni. Napierają z każdą minutą coraz mocniej na bramkę Olsena. Mieli już kilka ciekawych akcji i gdyby nie bramkarz Szwedów mogliby już prowadzić. Wracamy za kwadrans!

Koniec pierwszej połowy!

Wrzutkę Larssona z rzutu wolnego wybił Buffon. To pierwsza interwencja włoskiego golkipera.

Arbiter uspokaja szkoleniowca reprezentacji Włoch.

Arbiter doliczył do pierwszej połowy trzy minuty!

Florenzi zdecydował się na indywidualną akcję zakończoną strzałem, ale ponownie górą Olsen. Bramkarz Szwedów jest dziś nie do przejścia!

Immobile dośrodkował do Parolo, ale jego strzał został zablokowany! Włosi mają ogromny apetyt na zwycięstwo!

Co za sytuacja! Jorginho zagral do Immobile, a ten pokonał Olsena, lecz na drodze piłki jak spod ziemi wyrósł Granqvist i wybił piłkę zanim przekroczyła linię bramkową.

Zagranie Jorginho nie dotarło do adresata. Dobrze zareagowała obrona Szwecji.

Włochom ewidentnie się spieszy. Stawka jest wysoka, a czasu coraz mniej!

Forsberg otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie względem sędziego.

Co za akcja Włochów! Immobile zacentrował płasko w pole karne Szwedów, ale z piłką minął się jeden z jego kolegów. Doszedł do niej Candreva i huknął z całej siły, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką.

Darmian próbował dwukrotnie dośrodkowywać, ale bez trudu poradzili sobie z nim obrońcy gości.

Żółta kartka dla Barzagliego. To już drugi z włoskich obrońców, który będzie musiał uważać na swoje interwencje.

Zmiana - Szwecja: Za kontuzjowanego Jakoba Johanssona na murawie pojawił się Gustav Svensson.

Groźny uraz Johanssona. To wyglądało naprawdę fatalnie! Strzelec pierwszej bramki w tym dwumeczu najprawdopodobniej nie dokończy meczu. W tej chwili jest znoszony z boiska.

Dobra akcja Włochów! Immobile wtargnął w pole karne, ale uderzył jedynie w boczną siatkę bramki.

Darmian dotknął piłki ręką w swoim polu karnym, ale arbiter znowu nie gwiżdże. Mamy kolejną kontrowersję w tym meczu.

Chiellini znowu fauluje. Czy Włoch zdaje sobie sprawę, że ma już na koncie jedną żółtą kartkę...?

Nieudana wrzutka z rogu boiska Włochów. Od bramki wznowi Robin Olsen.

Również Johansson obejrzał żółty kartonik. Sędzia szybko studzi emocje na San Siro.

W polu karnym leżał Parolo, ale arbiter nie dał się nabrać i nie podyktował jedenastki. Szwedzi wyszli z kontrą, którą przerwał Chiellini. Włoch został upomniany żółtą kartką.

Parolo faulował przy linii Larssona. Rzut wolny dla Szwecji.

Szwedzi grają wysokim pressingiem. To budzi negatywne emocje na trybunach. Goście muszą oswoić się z gwizdami i buczeniem.

Dużo walki w środku pola. Oba zespoły walczą bardzo ambitnie. Który z nich wyjdzie dziś z meczu zwycięsko?

Zaczynamy!

Obie drużyny są już na murawie. Przed nami hymny państwowe.

Znamy skład reprezentacji Italii.

Tylko raz w historii Włochów zabrakło na mundialu. Było to w 1958 roku.

Spotkanie zostanie rozegrane na San Siro, a jego arbitrem będzie Antonio Mateu Lahoz z Hiszpanii.

W pierwszym meczu Szwedzi byli górą i po bramce Mattiasa Johanssona w 61. minucie wygrali 1:0. Czy Włosi zdołają odmienić losy tego dwumeczu i awansują na mundial?

Witamy w naszej relacji z meczu Włochy - Szwecja w ramach eliminacji mistrzostw świata 2018!