Aby ranking był jak najbardziej miarodajny, uwzględnieni zostali w nim wyłącznie piłkarze, których pozyskać można za mniej niż 10 milionów funtów. Pominięci zostali za to - utalentowany bramkarz Bayernu Monachium Christian Fruchtl oraz równie obiecujący napastnik Juventusu Moise Kean, ponieważ ich kluby żądają już za nich ponad 10 milionów funtów.

 

Adil Taoui


Wiek: 15 lat

Klub: Toulouse FC

Pozycja: Napastnik/ofensywny pomocnik

Koszt: 2-4 mln funtów

Zdaniem skautów Football Managera 2018 Taoui wart jest swojej ceny głównie ze względu na imponujące atuty, dzięki którym może stać się zabójczo skutecznym egzekutorem. Francuz legitymuje się następującymi cechami: Spryt 15, Wykończenie 12, Przyjęcie 14, Drybling 14, Przyspieszenie 14 oraz Technika 13.


Abel Ruiz

 Wiek: 17 lat

Klub: FC Barcelona

Pozycja: Napastnik

Koszt: 3,4 miliona funtów klauzuli odstępnego

Kapitan reprezentacji Hiszpanii do lat 17 sięgnął z nią po mistrzostwo Europy, a także wystąpił w finale Pucharu Świata, gdzie "La Rojita" przegrali z rówieśnikami z Anglii. Ruiz demonstruje poziom umiejętności pozwalający mu raczej na stanie się "super-zmiennikiem" Dumy Katalonii, niż skazujący go na wypożyczenie. Jego wartości to: Wykończenie 15, Przyjęcie 15, Drybling 15, Przyspieszenie 15, Zręczność 15 i Szybkość 15.


Achraf Hakimi


Wiek: 18 lat

Klub: Real Madryt

Pozycja: Prawy obrońca

Koszt: 3,8 miliona funtów klauzuli odstępnego

W normalnym życiu debiut Hakimiego w pierwszej drużynie "Królewskich" spowodowałby skok jego wartości powyżej 5 milionów funtów, jednak w FM 2018 jest inaczej. Prawy obrońca cechuje się dobrym tempem, solidnym potencjałem, a także skromnymi oczekiwaniami płacowymi.


Paulinho


Wiek: 17 lat

Klub: Club de Regatas Vasco da Gama

Pozycja: Prawy skrzydłowy/ napastnik

Koszt: 3-5 mln funtów

Wielkie kluby zazwyczaj wykazują duże zainteresowanie jeśli chodzi o wszechstronnych Brazylijczyków, więc warto zainteresować się Paulinho zawczasu. W zależności od prowadzonej przez nas drużyny, może on być ciekawą alternatywą jako rezerwowy lub zarobek z wypożyczenia. Jego zaletami są wysokie współczynniki oraz fakt, że może występować na wielu pozycjach, a także potencjał wyceniony na 5 gwiazdek.


Tiago Dantas


Wiek: 16 lat

Klub: SL Benfica

Pozycja: Środkowy pomocnik

Koszt: 4-6 mln funtów


Tiago najlepiej spisuje się w środku pola, jednak można również przesunąć go również na szpicę. Jego umiejętności techniczne oraz dobre przygotowanie fizyczne sprawia, że jest on cennym nabytkiem. Potencjał na poziomie 4,5 gwiazdki sprawia, że jest on dobrym celem na rozważne wprowadzenie do pierwszej drużyny.

 


Willem Geubbels


Wiek: 15 lat

Klub: Olympique Lyon

Pozycja: Napastnik

Koszt: 4-6 mln funtów

Drugim perspektywicznym napastnikiem z Francji jest Geubbels, który imponuje znakomitym przeglądem pola oraz niezwykle wysokimi współczynnikami jak na tak młody wiek.

Umiejętności strzeleckie: Wykończenie 12, Strzał z dystansu 11, Uderzenie głową 10.

Wyszkolenie techniczne: Technika 12, Spryt 12, Przyjęcie 11, Opanowanie 11.

Przygotowanie fizyczne: Wyskok 14, Kondycja 14, Przyspieszenie 13, Szybkość 13.


Ryan SessengonWiek: 17 lat

Klub: Fulham F.C.

Pozycja: Lewa obrona

Koszt: 5-7 mln funtów

Zawodnik reprezentacji U-17 "Synów Albionu", którzy w tym roku sięgnęli po Puchar Świata, jest łakomym kąskiem dla klubów Premier League. Ofensywnie nacechowany lewy obrońca charakteryzuje się dobrą szybkością, kondycją, techniką i potencjałem, jak na wahadłowego.


Afonso Sousa


Wiek: 16 lat

Klub: FC Porto

Pozycja: Środkowy pomocnik

Koszy: 5-7 mln funtów

Zdaniem skautów Football Managera 2018, Sousa jest jednym z najlepszych kreatorów gry w najnowszej odsłonie serii. Utalentowany pomocnik zagwarantuje twojej drużynie wachlarz kluczowych umiejętności, takich jak: Spryt 15, Technika 13, Opanowanie 13, Podania 12, Przegląd pola 12, Drybling 12, Rzuty wolne 11. Zaledwie 16-letni piłkarz obdarzony jest w grze potencjałem pięciu gwiazdek i możemy wystawiać go na pozycji środkowego lub ofensywnego pomocnika.


Donny van de Beek
Wiek: 20 lat

Klub: Ajax

Pozycja: Defensywny pomocnik/środkowy pomocnik

Koszt: 8-10 mln funtów

Jednym z dwóch młodych graczy Ajaksu, za których będziemy musieli wyłożyć 10 mln funtów jest van de Beek. Charakteryzuje się on solidnymi statystykami oraz gotowością do występowania w pierwszej "jedenastce". Pośród jego zalet wyliczyć można: Przyjęcie 15, Technikę 15, Pracowitość 15, Kondycję 15, Podania 14, Wykończenie 14, Strzał z dystansu 13. Ma on zatem wszelkie atrybuty, aby stać się topowym strzelcem.


Matthijs De Ligt

 Wiek: 17 lat

Klub: Ajax

Pozycja: Środkowy obrońca

Koszt: 9+ mln funtów

Najbardziej kosztownym zawodnikiem, posiadającym niezaprzeczalnie największy potencjał jest De Ligt, za którego będziemy musieli zapłacić ponad 9 mln funtów. Możemy być jednak pewni, że jest wydatek się opłaci. Potencjał wyceniony na 5 gwiazdek oraz zabójcze statystyki czynią go jednym z najlepszych stoperów dostępnych w grze.

Wartości defensywne: Pracowitość 15, Wślizg 14, Uderzenie głową 14, Trzymanie pozycji 13 oraz Szybkość 12.

Umiejętności techniczne: Podania 14, Przegląd pola 13, Technika 13, Przyjąć 13.