W walce wieczoru KSW 41 mistrz wagi półśredniej Borys Mańkowski (19-6-1, 3 KO, 7 SUB) zmierzy się z Dricusem Du Plessisem (11-1, 3 KO, 8 SUB) - podwójnym czempionem afrykańskiej organizacji EFC w kategorii półśredniej oraz średniej. Zawodnik z RPA jest bardzo efektowny w swoich działaniach, gdyż żaden z jego dwunastu pojedynków nie skończył się decyzją sędziowską.

Tradycyjna wymiana spojrzeń była raczej spokojna, a w oczy rzucała się przewaga Du Plessisa, jeśli chodzi o warunki fizyczne.

Zaskakująco spokojnie było, kiedy na scenie pojawili się Popek Monster (3-2, 3 KO) oraz Tomasz Oświeciński (0-0). Zarówno przed konferencją prasową, jak i podczas jej trwania obaj nie szczędzili sobie cierpkich słów, lecz kiedy spojrzeli sobie w oczy, to jednak potrafili powstrzymać emocje.

Intensywnie było za to w "potyczce" czołowych piórkowych. Mistrz Kleber Koike Erbst (22-4-1, 2 KO, 18 SUB) i pretendent Artur Sowiński (18-8-2NC, 6 KO, 7 SUB) długo nie spuszczali z siebie wzroku, ale w końcu ten pierwszy nie wytrzymał i odwrócił wzrok.

Wszystkie wymiany spojrzeń w załączonych materiałach wideo.