Mecz nie przypominał rywalizacji sprzed tygodnia, gdy po zaciętej walce w Ostendzie mistrz Polski uległ zespołowi z Belgii 78:82. Francuzi mieli przewagę od pierwszej kwarty, ale zielonogórzanie ambitnie walczyli do końca.

Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 28:15, i choć w drugich dziesięciu minutach gra Stelmetu BC wyglądała lepiej w defensywie, to do przerwy koszykarze z Francji wygrywali różnicą 15 punktów - 48:33.

Początek drugiej połowy to kontry i rzuty z dystansu rywali zespołu trenera Artura Gronka. Zielonogórzanie nie potrafili zatrzymać lidera Nnaterre 92 amerykańskiego rozgrywającego Jamala Shulera. To właśnie po jego rzucie zza linii 6,75 m drużyna z nad Sekwany objęła najwyższe prowadzenie w spotkaniu 61:39.

Tę stratę zielonogórzanie odrabiali mozolnie do końca spotkania, ale nie zdołali dogonić rywali, bo dobre okresy gry przeplatali bardzo złymi. Pudłowali też w ważnych momentach rzuty wolne - w całym spotkaniu wykorzystali zaledwie sześć z 19 (tylko 35 proc.), podczas gdy rywale 16 z 19 (84 proc.).

Szaleńcza pogoń w ostatnich 120 sekundach pozwoliła Stelmetowi po akcjach środkowego Vladimira Dragicevica na zmniejszenie strat do różnicy czterech punktów 82:86 na 45 sekund przed końcem. Koszykarz z Czarnogóry był najlepszym w polskim zespole - miał double-double - 17 pkt i 10 zbiórek.

W kolejnej akcji punkty z rzutów wolnych zdobyli zawodnicy Nanterre, a w rewanżu James Florence, rozgrywający Stelmetu BC, popełnił stratę. Sukces gospodarzy przypieczętował Shuler kolejnym, szóstym (miał 6 z 8 celnych) rzutem za trzy punkty. Zawodnicy z Francji mieli aż 59 procent skuteczności w rzutach zza linii 6,75 m. Ten element oraz wygrana walka pod tablicami 33:27 i mniejsza liczba strat - 13 (przy 18 Stelmetu) zadecydowało o ich zwycięstwie.

W siódmej kolejce LM, po listopadowej przerwie na mecze reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata, mistrz Polski zmierzy się 6 grudnia na własnym parkiecie z czeskim CEZ Nymburk.

Nanterre 92 - Stelmet BC Zielona Góra 95:82 (28:15, 20:18, 23:22, 25:26)

Nanterre 92: Jamal Shuler 22, Hugo Invernizzi 15, Heiko Schaffartzik 13, Jean-Marc Pansa 13, Jamar Wilson 8, Johan Passave-Ducteil 8, Lahaou Konate 7, Terran Petteway 6, Erik Murphy 2, Bathiste Tchouaffe 1.

Stelmet BC Zielona Góra: Vladimir Dragicevic 17, James Florence 13, Martynas Gecevicius 13, Przemysław Zamojski 12, Armani Moore 8, Jarosław Mokros 8, Łukasz Koszarek 8, Adam Hrycaniuk 3, Thomas Kelati 0, Filip Matczak 0.