Wieczór powrotów w Manchesterze! Zlatan i Pogba pomogli w wysokim zwycięstwie

Manchester United w ostatnich tygodniach wyraźnie spuścił z tonu, co zbiegło się z kontuzją ważnych ogniw. Najbardziej odczuwalny był brak Paula Pogby, który w pierwszym meczu po powrocie od razu popisał się golem i asystą. Żeby tego było mało, po siedmiu miesiącach na boisko wrócił Zlatan Ibrahimović, a Manchester United pewnie rozprawił się z Newcastle United 4:1.

Rywal zza miedzy zdążył już odskoczyć na osiem punktów, jednak Manchester United w pełni sił ma zamiar z przytupem wrócić do wyścigu o mistrzostwo Anglii. Jose Mourinho odzyskał swoje dwa potężne działa: do składu meczowego wrócili Paul Pogba i Zlatan Ibrahimović.

Większy szum medialny wywołał oczywiście powrót Zlatana po siedmiu miesiącach absencji i wszystkich plotkach o zakończeniu przygody z Anglią, jednak to Pogba miał dużo większy wpływ na wynik. 36-latek wszedł przy salwie braw na końcówkę spotkania, podczas gdy Francuz rozpoczął spotkanie od pierwszej minuty i popisał się asystą i golem.

Na prowadzeniu od 14. minuty sensacyjnie byli jednak goście po trafieniu Dwighta Gayle'a. Stracony gol podziałał na United mobilizująco, bowiem jeszcze przed przerwą udało się wyjść na prowadzenie. Do siatki trafiali Anthony Martial i Chris Smalling, a po przerwie Sroki dobili wspomniany Pogba i Romelu Lukaku.

Manchester United utrzymał więc dystans do City, jednak wynosi on już osiem punktów.

Manchester United - Newcastle 4:1 (2:1)

Bramki: Martial 37', Smalling 45+1', Pogba 54', Lukaku 70' - Gayle 14'

Man Utd: De Gea; Valencia, Lindelof, Smalling, Young; Matić, Pogba (Fellaini 70'); Rashford, Mata (Herrera 83'), Martial (Ibrahimovic 77'); Lukaku

Newcastle: Elliot; Yedlin, Lejeune, Clark, Manquillo; Murphy, Hayden, Shelvey, Ritchie (Aarons 66'); Gayle (Diame 77'), Joselu (Mitrovic 71')

Żółte kartki: Smalling - Hayden