Były mistrz KSW zasili szeregi FEN!

Sporty walki

Prezes Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak obiecywał w sobotę, że niedługo ogłosi wielkie wzmocnienie swojej organizacji. Teraz wiemy już, iż nowym zawodnikiem FEN zostanie były mistrz KSW - Krzysztof Kułak (29-15-2, 7 KO, 15 SUB).

"Model" to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników polskiego MMA. W zawodowej karierze stoczył ponad 40 walk, z czego wygrał 29 razy. W maju 2010 roku został mistrzem KSW w wadze średniej po tym, jak pokonał jednogłośnie na punkty Vitora Nobregę (17-11-1, 3 KO, 10 SUB). Niestety, z powodów zdrowotnych - a konkretnie odnawiającej się kontuzji kręgosłupa - musiał zwakować pas w listopadzie 2011 roku.

 

Aktualnie znajduje się na fali czterech kolejnych zwycięstw: ostatnio był widziany w klatce w listopadzie tego roku, poddając duszeniem zza pleców Mariusza Radziewskiego na gali Celtic Gladiator XV. Obronił tym samym pas mistrzowski tejże organizacji.

 

Kolejną walkę Kułak stoczy więc dla Fight Exclusive Night - poinformował o tym na Twitterze prezes Paweł Jóźwiak. Zawodnik z Częstochowy zapowiada, że będzie realnym zagrożeniem dla najlepszych w wadze średniej i niewykluczone, iż zobaczymy go w akcji już na kolejnej gali FEN. Odbędzie się ona w marcu przyszłego roku na Torwarze.

Skrót walki Kułak - Jewtuszko w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie