Icardi bohaterem San Siro! Inter wyprzedził Juventus

Inter Mediolan pokonał 2:0 Atalantę w ostatnim niedzielnym spotkaniu 13. kolejki Serie A. Obie bramki dla zwycięzców zdobył Mauro Icardi, a "Nerazzurri" awansowali na pozycje wicelidera rozgrywek.

Obok Napoli Inter był jedyna drużyną w Serie A, która nie doznała jeszcze porażki. Przyjście do klubu Luciano Spallettiego wyraźnie odmieniło drużynę z Mediolanu, która w tym sezonie spokojnie może walczyć nawet o mistrzostwo Włoch. Atalanta zaś nie przypominała drużyny z poprzednich rozgrywek. Sezon 16/17 zespół z Bergamo zakończył na czwartej pozycji, dzięki czemu mógł występować w Lidze Europy. Obecnie było jednak o wiele gorzej, a podopieczni Gian Piero Gasperiniego okupowali środek stawki.

Pierwsza połowa to przewaga gospodarzy, którzy jednak nie potrafili jej potwierdzić. Wielu ciekawych sytuacji nie obserwowaliśmy i trzeba było liczyć, że drugie 45 minut nam to wynagrodzi.

Po przerwie obudził się najlepszy strzelec Interu. Pierwszego gola strzelił w 51. minucie po dobrym dośrodkowaniu Antonio Candrevy. Kolejne trafienie przyszło po godzinie gry, kiedy to wykorzystał zagranie Danilo D'Ambrosio. Były to jego gole numer "13" i "14" w tym sezonie Serie A. Przegrana Juventusu z Sampdorią spowodowała, że dzięki zwycięstwu nad Atalantą, mediolańczycy awansowali na pozycję wicelidera. Do prowadzących piłkarzy z Neapolu tracą dwa oczka.

Inter - Atalanta 2:0 (0:0)

Bramki: Icardi 51, 60

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Santon - Vecino, Gagliardini - Candreva (Brozovic 73'), Borja Valero (Mario 81'), Perisic - Icardi (Eder 90')

Atalanta: Berisha - Toloi (Haas 77'), Palomino, Masiello - Castagne, de Roon, Cristante, Hateboer - Kurtic, Ilicic (Petagna 55') - Gomez (Orsolini 67')

Żółte kartki: Palomino, Kurtic