Przed niedzielnym meczem Miedź i Raków sąsiadowały ze sobą w tabeli - gospodarze z 30 punktami na koncie zajmowali trzecie miejsce, goście mieli o dwa oczka mniej i plasowali się na czwartej pozycji.

Co ciekawe, trener Miedzi Dominik Nowak posadził w tym meczu na ławce swojego najlepszego strzelca Jakuba Vojtusa, który w obecnym sezonie Nice 1 Ligi zdobył już sześć bramek. I mimo że największa armata Rakowa, Adam Czerkas (pięć bramek w tym sezonie Nice 1 Ligi), rozpoczął mecz w podstawowej jedenastce, to gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie.

Stało się to w 11. minucie, a bramkę z rzutu karnego zdobył Marquitos. Chwilę wcześniej w polu karnym Rakowa został sfaulowany Fabian Piasecki. Hiszpański skrzydłowy z zimną krwią pokonał Mateusza Lisa. To jego czwarty gol w tym sezonie Nice 1 Ligi.

Bramka dodała gospodarzom wiatru w żagle. Miedź praktycznie przez całą pierwszą połowę kotrolowała przebieg spotkania, ale... w 42. minucie Raków niespodziewanie wyrównał. Stało się to za sprawą Tomasa Petraska, któremu pod samą bramkę piłkę dograł Andrzej Niewulis. W rezultacie zdecydowanie lepsza Miedź schodziła na przerwę z remisem 1:1.

Od razu po rozpoczęciu drugiej połowy Miedź rzuciła sie do ataku, ale po 20 minutach obserwowaliśmy już grę wyrównaną. Jak się okazało, żaden z zespołów nie chciał ryzykować i całe spotkanie zakończyło się takim wynikiem, jak pierwsza część gry. Tabela po ostatnim gwizdku nie uległa zmianie. Miedź jednak zbliżyła się na punkt do drugiej Chojniczanki Chojnice i na dwa oczka do pierwszej Odry Opole, która pokonała w niedzielę Górnik Łęczna 3:0.

Miedź Legnica - Raków Częstochowa 1:1 (1:1)

Bramki: Marquitos 11 (kar.) - Petrasek 42. Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

Miedź: Łukasz Sapela - Paweł Zieliński, Jonathan de Amo, Tomislav Božić, Grzegorz Bartczak - Marquitos (46 Mladen Bartulović), Rafał Augustyniak, Omar Santana (89 Łukasz Garguła), Przemysław Mystkowski, Wojciech Łobodziński - Fabian Piasecki (81 Jakub Vojtus).

Raków: Mateusz Lis - Karol Mondek, Jakub Łabojko, Tomas Petrasek, Andrzej Niewulis, Hubert Tomalski (87 Gracjan Kuśmierek) - Piotr Malinowski, Igor Sapała, Rafał Figiel, Przemysław Mizgała (60 Przemysław Oziębała) - Adam Czerkas (77 Jose Embalo).

Żółte kartki: Augustyniak, Łobodziński - Sapała, Mizgała, Petrasek, Łabojko.